K dispozici je několik systémů norem titanu pro definování slitin titanu, jejich označení, chemické složení a mechanické vlastnosti.
Stejně jako u ostatních kovů, jsou nejdůležitější standardy pro titan US ASTM a SAE, nebo přesněji řečeno jeho díl AMS, Evropská Euronorma, německá DIN, JIS japonská, mezinárodní ISO, stejně jako čínská GB a ruský GOST.
Titan je schopen dosáhnout úžasné změny mikrostruktury změnami v termomechanickém zpracování, a proto má široký rozsah vlastností a aplikací. Existuje asi 50 tříd titanu, které jsou označeny a v současné době se používají, ačkoli pouze pár u nich je aktuálně komerčně dostupných.
US ASTM normy titanu rozpoznávají okolo 40 hlavních tříd titanu, z nichž stupně 1 až 4 jsou komerčně čisté, nelegované. Stupně titanu na něž se vztahuje ASTM a další slitiny se také vyrábějí pro vzdušný prostor a vojenské specifikace (SAE-AMS, MIL-T), stejně jako normy ISO titanu, Euronormované, GOST, a japonské normy JIS titanu. Ačkoli existuje překrývání mezi těmito normami titanu, nejsou zaměnitelné. JaponeseTitanium Society ve svém úsilí o dosažení většího globálního přístupu k normě titanu, vytvořil reprezentaci jednotných systémů specifikací.
Nicméně, hlavní problém s normami titanu není nedostatek standardů definovaných organizací pro rozvoj norem (SDO), ale podrobné, zvláštní požadavky ze strany leteckých společností, které omezují produkci sérií. Každá letecká společnost má svou vlastní specifikaci, která zahrnuje zpracování trasy. V důsledku toho, proces, cesta, která je povolena jednou společností nesmí být povoleno další.
Následky v malosériové výrobě. Nadprodukce mohou být uložena, ale může být použita pouze společností, která souhlasí se specifikaci, a materiál je pravděpodobně příliš kvalifikovaný pro průmyslové použití procházející velmi podrobným požadavkům na zabezpečování jakosti v leteckém a kosmickém průmyslu.
Total Materia databáze přináší globální vlastnosti a je spojena do jedné databáze umožňující vyhledávání. Rychlý a snadný přístup k mechanickým vlastnostem, chemickému složení, mezinárodním tabulkám pro vzájemné odkazy poskytuje uživatelům nebývalé množství informací. Klikněte na níže uvedené tlačítko a vyzkoušejte si databázi Total Materia.