خواص آلومینیوم

برخی از خواص جذاب آلومینیوم، ظاهر زیبا، ساخت آسان، مقاومت به خوردگی خوب، چگالی پایین، استحکام به وزن بالا و چقرمگی شکست بالا است.

به دلیل این خواص، آلومینیوم یکی از به صرفه ترین مواد در ساخت تجهیزات نظامی و صنایع دریایی است.

آلومینیوم وقتی در معرض هوا قرار می گیرد، لایه پیوسته ای از اکسید آلومینیوم روی آن تشکیل می شود. این لایه، مقاومت به خوردگی عالی دارد. آلومینیوم در مقابل بیشتر اسید ها مقاوم است ولی مقاومت آن در برابر قلیا ها کمتر از اسید ها است.

آلومینیوم خالص استحکام کششی بالایی ندارد ولی با اضافه کردن عناصر آلیاژی به آلومینیوم مانند منگنز، سیلیسیم، مس و منیزیوم می توان استحکام آلومینیوم را افزایش داد و آلیاژهایی برای مصارف ویژه تولید کرد.

انتقال حرارت آلومینیوم عالی است، تقریباً سه برابر فولاد، خاصیتی که آلومینیوم را برای ساخت سیستم هایی که نیاز به انتقال گرما و سرمای خوب مانند Heat-exchanger ها دارند مناسب کرده است. ترکیب این خاصیت با غیر سمی بودن آلومینیوم، این ماده را در ساخت وسایل آشپزخانه پر کاربرد کرده است.

چگالی فولاد تقریباً یک سوم فولاد و مس است. این چگالی پایین آلومینیوم را به یکی از سبک ترین فلزات معمول در جهان بدل کرده است.

همانند مس، آلومینیوم خاصیت هدایت الکتریکی بالایی دارد که آن را در ساخت هادی های الکتریسیته پر کاربرد کرده است.ا استفاده از کلید فلزات Total Materia می توان به راحتی به خواص مکانیکی، ترکیب شیمیایی، آلیاژهای معادل و اطلاعات ارزشمند بیشمار دیگری از فلزات دست یافت. برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق راهنمای تصویری و یا استفاده آزمایشی از بانک اطلاعاتی لینک زیر را کلیک کنید.

Total Materia جستجوی خواص آلومینیوم در کلید آلومینیوم

شما می توانید به آسانی در میان بیش از نیم ملیون خواص ثبت شده برای آلیاژهای آلومینیوم در کلید آلومینیوم Total Materia برحسب نام آلیاژ، کشور/استاندارد نوع، شماره استاندارد، ترکیب شیمیایی، خواص مکانیکی و یا ترکیبی از خواص فوق الذکر به جستجو بپردازید. به عنوان مثال، به که آلیاژ آلومینیوم که طبق استاندارد باید: Si > 20% for castability, Cu, Mg and Ni less than 2%, and tensile stress over 100 MPa نگاهی می اندازیم.

بر روی جستجوی پیشرفته در صفحه اصلی کلیک کنید. سپس، آلومینیوم را از لیست مواد انتخاب کنید و خواص مورد نیاز و عناصر آلیاژی را وارد کنید.

خواص آلومینیوم: مثالی از جستجوی همزمان خواص مکانیکی و ترکیب شیمیایی. بر روی عکس زیر کلیک کنید

صفحه نتایج جستجو ظاهر می شود. شما می توانید روی آلیاژ آلومینیوم از لیست کلیک کنید تا خواصش را ببینید. در این حالت، آخرین مورد لیست انتخاب می شود. آلیاژ آلویمینیوم LM29.

خواص آلومینیوم: لیست نتایج جستجوی خواص آلومینیوم. بر روی عکس کلیک کنید.

بعد از کلیک کردن روی مواد از لیست نتایج، لیستی از Subgroup ها ظاهر می شود. در کلید آلومینیوم Total Materia، واژه Subgroup بیانگر Specification است که خواص گرید آلومینیوم را تعریف کرده است. در این مورد تنها یک Specification وجود دارد، BS 1490. توجه داشته باشید، Specification های آلومینیوم به مرور زمان منسوخ می شوند- Total Materia خواص آلومینیوم را از Specification های قدیمی نیز در بر دارد.

خواص آلومینیوم: Specification  که خواص آلیاژ آلومینیوم LM29 را تعریف کرده است. بر روی عکس کلیک
کنید.

خواص آلومینیوم در بانک اطلاعاتی کلید آلومینیوم Total Materia شامل ترکیب شیمیایی، آلیاژهای معادل، خواص مکانیکی، خواص فیزیکی و... است. بر روی مثالهای زیر کلیک کنید.

خواص آلومینیوم: ترکیب شیمیایی آلیاژ آلومینیوم گرید LM29. بر روی عکس کلیک کنید
خواص آلومینیوم: آلیاژهای معادل آلیاژ آلومینیوم گرید LM29. بر روی عکس کلیک کنید
خواص آلومینیوم: خواص مکانیکی آلیاژ آلومینیوم گرید LM29. بر روی عکس کلیک کنید