Skład Stali

Stal zawiera zelazo i inne pierwiastki, takie jak wegiel, mangan, fosfor, siarka, niklu, chromu i inne.

Zmiany w kompozycach stalowych sa odpowiedzialne za bardzo rózne gatunki stal and i wlasciwosci stali.

Zelazo jest podstawowym skladnikiem stali. Kiedy wegiel, niemetal, zostaje dodany do zelaza w ilosci do 2,1%, wynik jest stop znanym jako stal.

Kazdy element, który dodany jest do podstawowego skladu stali ma pewien wplyw na wlasciwosci stali oraz jak ta stal, reaguje w procesie produkcyjnym. Uzupelnienia i zmiany w kompozycjach stalowych sa odpowiedzialne za bardzo rózne gatunki stali i jej wlasciwosci. Na przyklad, odpowiednia kompozycja stali zapewnia zwiekszona wytrzymalosc i / lub wiazkosc oraz mozliwosc korzystania z oplacalnych i prostych metod obróbki cieplnej.

Oprócz skladników stopu, sklad stali prawie zawsze zawiera niewielkie ilosci zanieczyszczen, które sa obecne w stalowniczych surowych materialach, takich jak zlom lub goracy metal. Na ogól, zawartosc zanieczyszczen jest utrzymywana tak nisko, ze jego obecnosc nie jest szkodliwa dla wlasciwosci stali.Total Materia daje dostep do ogólnoswiatowych wlasciwosci metali zintegrowanych w jedna baze danych z mozliwoscia ich wyszukiwania. Szybki i latwy dostep do wlasciwosci mechanicznych, skladu chemicznego, tabel porównawczych, oraz oferuje swoim uzytkownikom niespotykane bogactwo informacji. Kliknij na ponizszy przycisk aby dowiedziec sie wiecej z wersji testowej bazy danych Total Materia

Wyszukiwarka Total Materia poprzez skład chemiczny

Znalezienie materiału z bazy ponad 350.000 stopów trwa zaledwie kilka sekund. Na przykład, spójrzmy na niskostopową stal Japońską o następującym składzie chemicznym: C 0,15 - 0,26; Si <0,35; Mn <1,5, P <0,035; S <0,040; Mo 0,4 - 0,6.

Kliknij Zaawansowane Wyszukiwanie z poziomu okna głównego. Następnie wybierz Japan / JIS spośród krajów / pola standardowe.

Skład Stali: Przykład poszukiwania materiału stalowego na podstawie składu chemicznego

W grupie dot. Składu Chemicznego można sprawdzić znane parametry, wprowadzić wartości i kliknąć praawą ikonę strzałki.

Skład Stali: Wprowadzanie pierwiastków stopowych dla wyszukiwania stali według jej składu

Pojawia się ekran wyników wyszukiwania. Możesz po prostu kliknij na materiał, abygo zapoznać się z jego szczegółowymi właściwościami.

Skład Stali: lista wyników wyszukiwania według składu stali