Informacje o cenach materiałów w Total Materia

Ogólny komentarz

Ceny materiałów podane w Total Materia są liczbami orientacyjnymi, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących wyboru materiałów w połączeniu z innymi dostarczonymi informacjami. Informacje o cenach uzyskano z szeregu zweryfikowanych źródeł, takich jak katalogi producentów, wyspecjalizowane sklepy z metalami, uznane światowe centra handlu metalami przemysłowymi, takie jak London Metal Exchange (LME). Ceny materiałów mogą ulec zmianie i często bez uprzedzenia, dlatego w razie potrzeby zalecamy dalsze dochodzenie w celu potwierdzenia dokładnych szczegółów.

Rozważania dotyczące cen materiałów

Ogólnie rzecz biorąc, ceny zależą między innymi od ilości, warunków dostawy, procesów produkcyjnych, dostępności produktów i kraju pochodzenia. Zazwyczaj ostateczna cena jest obliczana na podstawie ceny materiału podstawowego plus dodatki lub dopłaty do stopu. Zasady tworzenia cen (cena bazowa i dodatki) są związane z każdą określoną standardową metodą produkcji i mogą różnić się w zależności od producenta. Ogólnie rzecz biorąc, dodatki lub ich część są zawarte w podanych cenach w Total Materia.

Ceny materiałów wewnątrz Total Materia

Informacje i dane przedstawione w Total Materia są wartościami typowymi / średnimi i nie stanowią gwarancji wartości maksymalnych, minimalnych czy dokładnych. Dokładność wartości cen została zwiększona poprzez wykluczenie cen dla określonych zamówień (małych i egzotycznych form produktów), które zostały uznane za niereprezentatywne i jeśli zostaną wzięte pod uwagę, spowodowałyby znaczne wypaczenie rozkładu cen dla tej konkretnej grupy materiałów podczas obliczania.

Aby mieć pewność, że dostarczamy jak najwięcej istotnych i użytecznych informacji, gdy ceny danego materiału nie są dostępne, używamy cen historycznych i stosunku do identyfikowalnego materiału referencyjnego, którego cena jest dostępna. Ponadto, o ile są dostępne, podaje się informacje o określonych wielkościach partii, jeśli są one wiarygodnie określone w źródle ceny.