Wyszukiwarka Pozostałe Odpowiedniki jest nową funkcjonalnością, która pozwala znaleźć jeszcze więcej odpowiedników i podobnych materiałów w Total Materia!

Total Materia ma ponad 15.000.000 połączeń między materiałami za pośrednictwem Tabel Porównawczych, ale czasami nawet to może nie jest wystarczające!

Aby znaleźć dodatkowe opcje, brane pod uwagę przy wyborze materiału, wyszukiwarka Pozostałe Odpowiedniki pozwala stworzyć listę podobnych materiałów na podstawie właściwości, które są dla Ciebie najważniejsze.

W tym przypadku, zadanie polega na znalezieniu odpowiedniego podobieństwa równoważnych materiałów dla stali niskowęglowej, która ma ograniczone analogi dostępne w tradycyjnych Tabelach porównawczych.

Krok1: Przejdź do opcji Pozostałe Odpowiedniki

Do wyszukiwarki Pozostałe Odpowiedniki można przejść z Tabel Porównawczych lub klikając na link w pasku menu bocznego.

Go to equivalents finder

Krok2: Zdefiniuj właściwości

Aby rozpocząć wyszukiwanie w wyszukiwarce Pozostałe Odpowiedników, musisz najpierw wybrać właściwości, które chcesz użyć jako podstawy dla podobieństwa. W takim przypadku granica plastyczności jest pierwszą własnością, którą dodamy. Istnieje możliwość zdefiniowania zakresu temperatur. Kliknij przycisk Dodaj własność, aby przejść do następnego kroku.

Define properties

Krok3: Lista wyników i porównanie

Jeśli chcesz znaleźć materiały z podobną granicą plastyczności możesz opcjonalnie określić swoje normy i wybierać czułość wyszukiwania dla porównania.

W tym przypadku dodamy kilka innych właściwości do wyszukiwarki Pozostałe odpowiedniki odpowiedniki, aby zawęzić listę. Szukamy rosyjskie materiały, które mają ścisły związek z naszym oryginalnym niemieckim materiałem.

Other optional setup and result list

W szybkim porównaniu materiałów widać, że dla granicy plastyczności, wytrzymałości i gęstości, znaleźliśmy materiał dopasowany do siebie.

Side by side comparison

Możemy również dodać jeden lub więcej materiałów z listy wyników do innych narzędzi doboru, w tym 4-krotnego porównania i Analizy, która umożliwia wyświetlanie wielu materiałów na tym samym wykresie.