SmartComp, přídavný modul z Total Materia umožňuje sofistikovanou identifikaci kovů pomocí chemického složení změřeného pomocí spektrometru nebo jiných analytických přístrojů.

Pomocí patentovaného algoritmu, SmartComp může eliminovat čas strávený hledáním a zvyšuje efektivitu laboratoří a inspekčních podnikatelských činností tím, že umožňuje identifikovat materiály, detaily vlastností, křížové odkazování a porovnání ekvivalentů, které lze zobrazit v pár sekundách pomocí bezproblémové integrace s Total Metals.

Výzvy
  • Provádění komplexních identifikací materiálů pouze z chemického složení podle vzoru velice zkušených odborníků
  • Snížení tisíce pracovních hodin strávených ve výzkumu identifikací materiálů, které mohou být někdy i zbytečné
  • Snižení vysokých výdajů spojených se získáváním specifikací a norem
  • Snížení oprav a šrotu ve výrobním prostředí prostřednictvím efektivní identifikace hlavních příčin chyb ve výrobních procesech

Řešení: Total Materia - SmartComp

Nová generace spektrometrů může stanovit chemickou analýzu materiálů v řádech sekund, ale jak poté identifikovat další důležité informace o materiálu jako stupeň, původ a vlastnosti a ekvivalenty. Počínaje od zadané chemické analýzy získané ze spektrometru a pomocí patentovaného algrorithmu SmartComp, který je schopen identifikovat odpovídající stupně z celého světa, čímž se výrazně zvyšuje použitelnost analýzy dat a celková funkčnost laboratoře.

smart comp
solution img
EXPERT PŘES PATENTOVANOU TECHNOLOGII

SmartComp je navržený tak, aby "myslel" jako expert a provádí to, co by bylo velmi časově náročné manuální prací během několika sekund. Pomocí patentovaného algoritmu, SmartComp zajišťuje, aby problematické zachycené prvky, nečistoty a oligoprvky nezpomalovaly proces identifikace a zaměřuje se na vyhledávání nejdůležitějších prvků pro uživatele.

solution img
VYBAVEVENÝ NEJOBSÁHLEJŠÍ DATABÁZÍ KOVŮ

I ten nejlepší odborník nemůže udělat mnoho aniž by nepoužil velkou knihovnu dat pro vyhledávání a srovnávání. SmartComp je proto integrován do Total Materia databáze, nastavením možnosti porovnat zadanou chemickou analýzu s údaji o složení pro více než 350 000 materiálů, čímž zajišťuje bezproblémové nalezení shod materiálů.

solution img
MOŽNOSTI POKROČILÉ IDENTIFIKACE

Kromě standardního režimu identifikace, pokročilý režim Expert nabízí možnost nastavit relativní význam jednotlivých legujících prvků, čímž se získají shodující se slitiny, které mohou být vhodnější pro konkrétní problém. Referenční materiály, jiný modul, usnadňuje hledání materiálů pro kalibraci spektrometrů.

solution img
KROMĚ IDENTIFIKACE

Identifikace odpovídajících materiálů je pouze jednou částí výzkumu. Total Materia umožňuje přímý přístup od seznamu shodných materiálů po jejich vlastnosti, čímž poskytuje možnost pro podrobnější srovnání vhodných materiálů a jejich vlastností, včetně možnosti porovnávání a kombinování srovnání chemického složení a mechanických vlastností pomocí tabulek vzájemných odkazů a modul SmartCross2.

Výhody

Obrovské úspory času a výdajů díky vysoké rychlosti identifikace materiálů; posílení funkcí kvality obchodu od zajištění dodavatele po zkoušení materiálů; expertní uvažování pomáhá dělat správná a rychlá rozhodnutí!