PolyPLUS jest zestawem właściwości materiałów niemetalicznych, tysięcy tworzyw sztucznych: ceramiki, polimerów, materiałów kompozytowych.Moduł posiada zarówno dane od producentów, jak i materiały ze standardów, które zawierają również dane dotyczące zaawansownych właściwości.

W bibliotece materiałów kompozytowych bazy Total Materia można znaleźć tysiące materiałów kompozytowych, które obejmują matryce kompozytowe wzmocnione włóknami węglowymi lub szklanymi, wzmocnione matryce ceramiczne i wiele innych

Krok 1: Wyszukiwanie materiałów polimerowych w PolyPLUS

Aby rozpocząć wyszukiwanie wg.oznaczenia można po prostu wpisać to oznaczenie w polu Oznaczenie materiału na stronie Szybkiego Wyszukiwania PolyPLUS. Inne możliwości wyszukiwania pozwalają także na wyszukiwanie według kraju pochodzenia/normy, producenta, grupy materiałów i rodziny lub wg. właściwości w Wyszukiwaniu Zaawansowanym.

Na przykład szukamy informacji o materiale LEXAN EXL1414. Po wstawieniu oznaczenia materiału do pola Oznaczenie materiału, kliknij na przycisk Wyszukaj, aby wygenerować listę materiałów, które spełniają Twoje kryteria wyszukiwania.

Wyszukiwanie materiałów polimerowych w PolyPLUS

Krok 2: Wyświetlanie właściwości materiału

Na liście materiałów pojawią się wszystkie materiały spełniające kryteria wyszukiwania. Aby wyświetlić podsumowanie wszystkich dostępnych informacji, kliknij na materiał, który Cię interesuje. W tym przypadku istnieje tylko jeden materiał na liście.

Wszystkie katergorie właściwości, które można znaleźć będą widoczne przez kolorowe linki z liczbą dostępnych danych podanych w nawiasach.Będzie również podany producent materiału i jego zastosowanie.

Wyszukiwanie materiałów polimerowych w PolyPLUS

Aby rozpocząć przeglądanie właściwości materiału, wystarczy kliknąć na link. W tym przypadku możemy najpierw sprawdzić właściwości mechaniczne w tym wytrzymałość na zginanie, wytrzymałość na rozciąganie i wiele więcej.

Istnieje także możliwość wyświetlenia właściwości mechanicznych w wysokich i niskich temperaturach żeby znaleźć odpowiedni z materiał, w zależności od do celu jego stosowania.

Właściwości fizyczne kompozytów obejmują m.in.: sprężystości, ciężar, rezystancję i wiele więcej.

Referencje są dostępne również dla materiałów producentów i można je przeglądać w tabelach.

Inne dostępne dane dla materiałów kompozytowych obejmują właściwości termiczne jak np.temp. zeszklenia i procesy produkcyjne, które są przydatne w procesie utwardzania.

 Wyświetlanie właściwości materiału

Krok 3: Wyświetlanie zaawansowanych właściwości

Dzięki kompatybilności całej bazy możliwe jest wyświetlenie danych Extended Range dla tworzyw sztucznych bezpośrednio z modułu PolyPLUS. Dane naprężenia- odkształcenia i zmęczenia gotowe do użycia dla zaawansowanych nieliniowych obliczeń można znaleźć klikając na pomarańczowe linki.

Aby uzyskać więcej informacji na temat nawigowania w Extended Range zobacz nasz przewodnik na wyświetlanie wykresów naprężenie- odkształcenie.

Wyświetlanie zaawansowanych właściwości

Krok 4: Najobszerniejsze tabele porównawcze i możliwość porównania materiałów

Przeglądanie tabeli porównawczych i porównanie materiałów jest istotnym elementem zamiany i wyboru nowego materiału. Aby wyświetlić tabele porównawcze dla tworzyw sztucznych po prostu kliknij na link Tabela Porównawcza.

Tutaj będzie prezentowana skategoryzowana lista zamienników, gdzie można szerzej popatrzeć na szczegółowe dane dotyczące właściwości lub wybrać nowy materiał i dodać go do porównywarki w celu porównania z oryginalnym materiałem. Więcej informacji na temat Tabel Porównawczych w Total Materia można uzyskać w Przewodniku po bazie.

Istnieją dwa sposoby, aby porównać materiały w PolyPLUS, poprzez Szybkie porównanie, co umożliwia podgląd obok siebie dwóch materiałów będących przedmiotem zainteresowania, a także poprzez bardziej kompleksowe porównanie w Porównywarce, która pozwala na jednoczesne porównywanie właściwości maksymalnie 4 materiałów. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat porównywania materiałów w Total Materia wejdź do Przewodnika po bazie.

Najobszerniejsze tabele porównawcze i możliwość porównania materiałów[Poprzednia - PolyPLUS Część 2]      [Obecna]      [Następna - eXporter Część 1]