PolyPLUS jest zestawem właściwości materiałów niemetalicznych, tysięcy tworzyw sztucznych: ceramiki, polimerów, materiałów kompozytowych.Moduł posiada zarówno dane od producentów, jak i materiały ze standardów, które zawierają również dane dotyczące zaawansownych właściwości.

W zbiorze Poliamidów można znaleźć dziesiątki tysięcy materiałów z tworzyw sztucznych, obejmujących poliamidy, gumy, żywice winylowe i wiele, wiele więcej.

Krok 1: Wyszukiwanie materiałów polimerowych w PolyPLUS

Aby rozpocząć wyszukiwanie wg.oznaczenia można po prostu wpisać to oznaczenie w polu Oznaczenia materiału na stronie Szybkiego Wyszukiwania PolyPLUS. Inne możliwości wyszukiwania pozwalają także na wyszukiwanie według kraju pochodzenia/normy, producenta, grupy materiałów i rodziny lub wg. właściwości w Wyszukiwaniu Zaawansowanym.

INa przykład szukamy informacji o materiale LEXAN EXL1414. Po wstawieniu oznaczenie materiału do pola Oznaczenie materiału , kliknij na przycisk Wyszukaj, aby wygenerować listę materiałów, które spełniają Twoje kryteria wyszukiwani

Wyszukiwanie materiałów polimerowych w PolyPLUS

Krok 2: Wyświetlanie właściwości materiału

Na liście materiałów pojawia się wszystkie materiały spełniające kryteria wyszukiwania. Aby wyświetlić podsumowanie wszystkich dostępnych informacji, kliknij na materiale który Cię interesuje. Wszystkie katergorie właściwość, które można znaleźć będą widoczne przez kolorowe linki z liczbą dostępnych danych podanych w nawiasach.Będzie również podany producent materiału i jego zastosowanie.

Aby rozpocząć przeglądanie właściwości materiału, wystarczy kliknąć na link. W tym przypadku możemy najpierw sprawdzić właściwości mechaniczne w tym wytrzymałość na zginanie, wytrzymałość na rozciąganie i wiele więcej.

We właściwoścachi fizycznych można znaleźć min. gęstość, współczynnik sprężystości, moduł sprężystości również dostępne w zakładkach właściwości reologiczne i optyczne.

Wyświetlanie właściwości materiału

Krok 3: Wyświetlanie zaawansowanych właściwości

Dzięki bezproblemowej integracji jest możliwe, aby wyświetlić dane Extended Range dla tworzyw sztucznych bezpośrednio z modułu PolyPLUS. Dane naprężenia- odkształcenia i zmęczenia gotowe do użycia dla zaawansowanych nieliniowych obliczeń można znaleźć klikając na pomarańczowe linki.

Krok 3: Wyświetlanie zaawansowanych właściwości

Aby uzyskać więcej informacji na temat nawigowania w Extended Range zobacz nasz przewodnik na wyświetlanie wykresów naprężenie- odkształcenie i wyświetlanie danych zmęczeniowych.

Krok 4: Najobszerniejsze tabele porównawcze i możliwość porównania materiałów

Przeglądanie tabeli porównawczych i porównanie materiałów jest istotnym elementem zamiany i wyboru nowego materiału. Aby wyświetlić tabele porównawcze dla tworzyw sztucznych po prostu kliknij na link Tabela Porównawcza. Tutaj będzie prezentowana skategoryzowana lista równoważnych materiałów, gdzie można szerzej popatrzeć na szczegółowe dane dotyczące właściwości lub wybrać nowy materiał i dodać go do porównywarki w celu porównania z oryginalnym materiałem. Więcej informacji na temat Tabel Porównawczych w Total Materia można uzyskać w przewodniku znajdującym się w bibliotece.

Istnieją dwa sposoby, aby porównać materiałów w PolyPLUS, poprzez szybkie porównanie, co umożliwia podgląd obok siebie dwóch materiałów będących przedmiotem zainteresowania, a także poprzez bardziej kompleksowe porównanie w porównywarce, która pozwala na jednoczesne porównywanie właściwości maksymalnie 4 materiałów. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat porównywania materiałów w Total Materia wejdź do Przewodnika po bazie.[Poprzednia - Extended Range Część 5]      [Obecna]      [Następna - PolyPLUS Część 2]