Krzywa plastyczności: Total Materia posiada unikalną kolekcję wykresów plastyczności do obliczeń w zakresie tworzyw sztucznych i na wysokich poziomach odkształcenia dla tysięcy materiałów, obróbek termicznych i temperatury pracy. Podane są zarówno prawdziwe, jak i inżynieryjne krzywe naprężenia oraz szeroki wachlarz możliwości wyszukiwania przez użytkownika określonych parametrów.

Wykresy plastyczności w module Extended Range wraz z bazą Total Materia są nieprzecenionym, zaawansowanym narzędziem pracy dla inżynierów.

Krok 1: Szukanie krzywych plastyczności w wyszukiwarce Szybkie Wyszukiwanie

Załóżmy, że chcesz wyświetlić krzywe plastyczność dla 1.1191 DIN.

Total Materia dokonuje najbardziej efektywnego wyszukiwania materiałów według oznaczenie poprzez opcje Szybkiego Wyszukiwania.

Krok 2: Definiowanie kryteriów wyszukiwania

Po prostu wprowadź oznaczenie i wybierz kraj / standard.

Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu kliknij na przycisk "Szukaj". W kilka sekund wyszukiwarka Total Materia znajdzie wszystkie materiały, które mają w oznaczeniu 1.1191 DIN.

Definiowanie kryteriów wyszukiwania

Krok 3: Wybieranie podgrupy

Total Materia pokaże wszystkie pasujące wyniki wyszukiwania w podgrupach. Możesz to po prostu wybrać materiał/standard, który Cię interesuje i wyświetlić jego właściwości przez kliknięcie na odpowiedni link.

Wybieranie podgrupy

Aby wyświetlić wykres plastyczności kliknij na link w podgrupie wyboru.

Wybieranie podgrupy

Krok 4: Znalezienie wykresów plastyczności przez specjalne kryteria wyszukiwania

Total Materia pozwala na znalezienie krzywych plastyczności bezpośrednio przez moduł Extended Range przy użyciu specjalnych kryteriów wyszukiwania. Po prostu wejdź do modułu Extended Range i wybierać z menu opcję w ramach pola Plastyczność.

Jest możliwe, aby zawęzić listę tysięcy materiałów poprzez ustalenie konkretnych kryteriów wyszukiwania takich jak: obróbka cieplna, forma występowania, temperatura i prędkość odkształcenia. W tym przypadku szukamy niemiecki mat. (DIN) ze stali nierdzewnych o prędkości odkształcenia 10-100(1/s).

Viewing diagrams

Krok 5: Wyświetlanie wykresów

Total Materia przedstawi krzywe w temperaturze pokojowej, które spełniają kryteria wyszukiwania, ale jest także możliwość wyboru warunków w polu Warunki wyboru. Po wybraniu warunków jest możliwe, aby zobaczyć prawdziwe i inżynieryjne krzywe naprężenie-odkształcenie oraz graniczną krzywą (FLC) prawdziwą i inżynieryjną. Dane wyświetlane są także w tabeli by ułatwić użycie danych w innych obliczeniach.

Jest również możliwe znalezienie dodatkowe informacje na temat r faktora do określonych materiałów, który pomaga w modelowanie działań CAE dla określonych typów materiałów.

Wyświetlanie wykresów[Poprzednia - Extended Range Część 1]      [Obecna]      [Następna - Extended Range Część 3]