Zmęczenie materiałów: Największa baza danych wytrzymałości zmęczeniowej materiałów dla różnych warunków obciążenia i obróbki termicznej. Zawierająca także statystyczne i szacunkowe właściwości monotoniczne.

Jako jeden z elementów Extended Range, nasze dane zmęczeniowe dają dodatkowe informacje w inżynierskim świecie. W połączenie z bazą danych Total Materia staje się zaawansowanym narzędziem w Twojej pracy.

Krok 1: Wybór metody wyszukiwania

Załóżmy, że chcesz wyświetlić dane zmęczeniowe AW-Al Cu4Mg1.

Pierwszym krokiem jest wybór metody wyszukiwania. Wyszukiwarka Total Materia najbardziej efektywnie wyszukuje nazwy w trybie Szybkiego Wyszukiwania.

Krok 2: Określenie kryteriów wyszukiwania

Wpisz AW-Al Cu4Mg1 w polu nazwy. Kiedy pochodzenie materiału nie jest znane, pozostaw "wszystkie" w rozwijanej liście krajów.

Wszystko co musisz zrobić to kliknąć przycisk "wyszukaj". W kilka sekund zostaną wyświetlone wszystkie materiały które w nazwie mają AW-Al Cu4Mg1 .

Określenie kryteriów wyszukiwania

Krok 3: Wybór materiału z listy wyników

Wyszukiwanie materiałów pod kątem ich nazwy czy oznaczeń daje generalnie zadowalające wyniki. W zależności od kryteriów wyszukiwania, lista może być bardzo długa (do 2000 materiałów), ale w naszym przypadku będzie zawierać 35 materiały. Klikając na jego nazwę, możesz przeglądać właściwości. Jeśli wyszukiwanie daje ponad 2000 wyników będzie konieczne zawężenie kryteriów.

Wybierz z listy materiał, który Cię interesuje. W tym przypadku wybierzemy Euronormę. Kliknij na materiał by robaczeć zakres dostępnych danych.

Wybór materiału z listy wyników

Krok 4: Wybór podgrupie

Total Materia wyświetli wszystkie pasujące wyniki w podgrupach. Następnie wybierz materiał który Cię interesuje, kliknij na odpowiedni link, by wyświetlić wszystkie jego właściwości.

Wybór podgrupie

Aby zobaczyć wszystkie dostępne dane zmęczeniowe kliknij na wybrany link w podgrupie.

Krok 5: Wyświetlanie danych zmęczeniowych

Total Materia wyświetla szereg danych zmęczeniowych materiału i daje Ci możliwość wyboru szerokiego warunków pracy z rozwijanego menu. Klikając na odpowiednią kratę możesz zobaczyć żywotność na obciążenie lub na odkształcenie. Możesz zobaczyć interaktywną graficzną informację, która podaje żywotność na odkształcenie w zakresie sprężystym i plastycznym.

Wyświetlanie danych zmęczeniowych[Poprzednia - Extended Range Część 2]      [Obecna]      [Następna - Extended Range Część 4]