Ta wycieczka pokaże Ci najłatwiejszą drogę jak znaleźć schematy obróbki cieplnej w naszej bazie danych. W tej chwili w bazie znajdują się cztery różne rodzaje wykresów. (hartowność, odpuszczanie, TTT i CCT).

Krok 1: Wybór metody wyszukiwania

W tym przykładzie, załóżmy, że chcesz znaleźć materiały, które zawierają schematy określone przez normy EN.

Aby wybrać materiały o specjalnych właściwościach, należy użyć pola specjalnego wyszukiwania w zaawansowanym module wyszukiwarki.

Krok 2: Określenie kryteriów wyszukiwania

Aby określić kryteria wyszukiwania, wszystko co musisz zrobić, to wybrać z listy krajów EN i zaznaczyć pole Schematy Obróbki Cieplnej, położony w specjalnej grupie grupie w dolnej części okna.

Określenie kryteriów wyszukiwania

Kiedy naciśniesz przycisk Potwierdź, wyszukiwarka Total Materia zaznaczy wszystkie stale pochodzące z EN które zawierają schematy obróbki cieplnej i wyświetli je w ciągu kilku sekund.

Krok 3: Wyświetlanie właściwości materiału

Aby wyświetlić właściwości niektórych materiałów, z listy, kliknij na jego oznaczenie i postępuj zgodnie z procedurą, jak opisano w Prezentacji 1.

Wyświetlanie właściwości materiału

Krok 4: Otrzymywanie schematów

Aby uzyskać wykresy z obróbki cieplnej, wystarczy kliknąć link obróbka cieplna link. W rezultacie można zobaczyć wszystkie dostępne wykresy dla wybranych materiałów.

Otrzymywanie schematów
Otrzymywanie schematów
Otrzymywanie schematów[Poprzednia - Część 6]      [Obecna]      [Następna - Część 8]