Třídy mědi

Třídy mědi jsou jednou z hlavních skupin komerčních kovů. Jsou široce využívány pro jejich perfektní elektrickou a tepelnou vodivost, odolnost vůči korozi a snadnost výroby.

Třídy mědi jsou nemagnetické a mohou být spojeny a pájeny, mnoho tříd mědi může být svářeno rúznými plyny, elektrickým obloukem a odporovou metodou.

Měděné stupně jsou rozděleny do šesti skupin: měděné, zředěné slitiny mědi, mosazi, bronzy, slitiny mědi, niklu a nikl-stříbrné slitiny.

První rodina, mědi, je v podstatě komerčně čistá měď, která je normálně měkká a tažná a obsahuje méně než 0,7% celkových nečistot. Komerčně čisté třídy mědi jsou označeny UNS čísly C10100 do C13000. Zředěné třídy mědi obsahují malá množství různých legujících prvků, které mění jednu nebo více základních vlastností mědi.

Elektrolytické těžké stoupání mědi C11000 je vyrobeno z mědi katody, to je, mědi, která byla rafinovaná elektrolyticky. C11000 je nejčastější ze všech elektrických měděných stupňů. Ten má vysokou elektrickou vodivost více než 100% IACS. Má stejný obsah kyslíku jako C 12500, ale liší se v obsahu síry a v čistotě. C11000 má méně než 50 ppm kovových nečistot, včetně síry.

Třídy bezkyslíkaté mědi C10100 a C10200 jsou vyrobeny indukčním tavením měděné katody prémiové kvality za neoxidačních podmínek vytvořených granulovanou grafit lázní krytou a chráněnou redukční atmosférou, která má nízký obsah vodíku

Slitiny měď-nikl (copper-nickles, cupro-nickels) jsou měděné třídy, které obsahují 1,5 až 45% niklu (Ni), jako hlavního legujícího prvku. Podle systému číslování (UNS), jsou tvářené slitiny mědi a niklu označeny čísly od UNS UNS C70000 přes C73499. Tyto slitiny se používají pro výrobu mincí, výparníky, výměníkové trubky, automobilové hydraulické a chladící systémy.

Nickel silver neobsahuje stříbro, a může být považováno za mosaz, ke kterému byl přidán nikl. Obsah niklu se značně liší, ale obvykle se pohybuje mezi 9 a 30%, v závislosti na jeho použití. Obsah mědi má tendenci zůstat stejný, cca zvyšuje 60-65% a obsah zinku je snížena na obsah niklu. Čím vyšší je obsah niklu tím je bělejší a barvy, i více odolný proti korozi, tažnost se snižuje.

Niklové stříbro je široce využíváno vzhlem k jeho odolnosti vůči korozi, možnosti barvení a tváření za studena. Předměty vyrobené z niklového stříbra se používají na automobilovýé chladiče, kuličková pera, hudební tlačítka přístroje, tranzistorové obaly, elektrické kontakty, architektonické železářství, příbory, atd.. Podle UNS nikové stříbro je označováno čísly od C73500 do C79999.Total Materia databáze přináší globální vlastnosti a je spojena do jedné databáze umožňující vyhledávání. Rychlý a snadný přístup k mechanickým vlastnostem, chemickému složení, mezinárodním tabulkám pro vzájemné odkazy poskytuje uživatelům nebývalé množství informací. Klikněte na níže uvedené tlačítko a vyzkoušejte si databázi Total Materia.

Třídy mědi v Total Materia

Total Materia databáze zahrnuje více než 27 000 slitin mědi spolu s více než 350 000 slitinami kovů z celého světa. Jejich chemické složení, mechanické a fyzikální vlastnosti, vzájemné odkazy a více na dosah ruky.

Hledání třídy mědi v databázi je velmi jednoduché a zabere pouze pár minut. Podívejme se například na vlastnosti čínské oceli třídy BZn 15-20.

Jednoduše použijte Rychlé vyhledávání na domovské stránce a vložte označení. Vyberte měď ze seznamu slitin a Čínu/GB ze seznamu norem.

Třídy mědi: hledání čínské mědi třídy BZn 15-20

Po kliknutí na materiál ze seznamu výsledků se zobrazí seznam podksupin. V Total Materia se výraz podskupina vztahuje ke specifikacím specifikacím, které definují vlastnosti třídy mědi, v tomto případě je vybrána specifikace GB 2059. Všimněte si, že vlastnosti definované podle různých specifikací se můžou výrazně lišit.

Třídy mědi: specifikace, které definují vlastnosti čínské mědi třídy BZn 15-20

CSložení, vzájemné odkazy a vlastnosti mědi třídy BZn 15-20 si můžete prohlédnout kliknutím na příslušné odkazy. Viz příklady níže.

Třídy mědi: chemické složení mědi třídy BZn 15-20
Třídy mědi: tabulky pro vzájemné odkazy mědi třídy BZn 15-20
Třídy mědi: Mechanické vlastnosti mědi třídy BZn 15-20