V PolyPLUS najdete vlastnosti tisíců nekovových materiálů, jako jsou keramiky, plasty, kompozity. Zahrnuje jak proprietární tak standardní materiály včetně pokročilých vlastností.

V knihovně keramických materiálů Total Materia je možné najít tisíce keramických materiálů včetně karbidů, nitridů, skel a další.

Krok 1: Hledání keramických materiálů v PolyPLUS

Pokud znáte označení materiálu, který hledáte, jednoduše vložíte označení do kolonky rychlého vyhledávání PolyPLUS. Další možnosti hledání jsou podle země/standardu, výrobce, skupiny materiálů nebo pomocí vlastností v pokročilém vyhledávání.

V našem případě budeme vyhledávat informace o materiálu Luminex 970. Po zadaní materiálového označení do políčka, klikněte na hledat. Zobrazí se vám seznam materiálů, která splňují vaše kriteria.

Hledání keramických materiálů v PolyPLUS

Krok 2: Hledání vlastností materiálu

Na seznamu materiálu se zobrazí všechny relevantní materiály odpovídající hledanému kritériu. Chcete-li zobrazit souhrn všech dostupných informací, klikněte na materiál, který vás zajímá. V našem případě to je pouze jeden materiál.

Všechny kategorie vlastností, pro které jsou dostupné údaje budou viditelné prostřednictvím příslušného barevného spojení s počtem dostupných dat, která jsou uvedena v závorce.

Hledání vlastností materiálu

Pro zobrazení vlastností jednoduše klikněte na link. V našem případě se prvně podíváme na mechanické vlastnosti včetně ohybu a pevnosti v tlaku.

Z fyzikálních vlastností budeme jmenovat jen několik: pórovitost, barvu a hustotu.

Reference jsou k dispozici pro všechny proprietární vlastnosti a najdete je pod tabulkou s daty.

Ostatní dostupné údaje pro keramické materiály zahrnují teplotní vlastnosti jako koeficient teplotní exapanze a elektrické vlastnosti jako je elektrický odpor.

Hledání vlastností materiálu

Krok 3: Tabulky vzájemných odkazů a materiálového srovnání

Hledání vzájemných odkazů a tvoření materiálového srovnání je kritická část při výběru a výměně matriálů. Pro zobrazení tabulek se vzájemnými odkazy jednoduše klikněte na link vzájemné odkazy.

Zde bude prezentován kategorizovaný seznam ekvivalentních materiálů, kde se můžete podívat na další podrobnosti na proprietální údaje nebo vybrat k porovnání původní materiál.

Tabulky vzájemných odkazů a materiálového srovnání

Pro více informací o vzájemných odkazech v Total Materia navštivte naši knihovnu Total Metals.

Existují dvě možnosti porovnávání materiálů v PolyPLUS, a to přes rychlé porovnávání dvou materiálů, ale také komplexnější srovnání, které umožňuje porovnávat vlastnosti 4 materiálů současně. Pro více informací o možnostech porovnávání v Total Materia navštivte naši knihovnu Total Metals.[Předchozí - PolyPLUS Okruh 1]      [Obsah]       [Další - PolyPLUS Okruh 3]