eXporter je doplňkový modul, který primárně pomáhá překlenout propast mezi Total Materia a počítačem computer aided engineering (CAE) software. Ať už chcete přesunout data z Total Materia přímo do CAE softwaru nebo jednoduše exportovat do Excelu nebo .xml, eXporter poskytuje všechny funkce, které potřebujete. Je možné exportovat data z našich 3 hlavních datových modulů a to Total Metals , PolyPLUS a Extended Range.

Mezi dodávané formáty patří ANSYS, Abaqus, MSC Nastran, SolidWorks, Radioss a mnoho dalších.

Krok 1: Zobrazení dostupných dat pro export

Prvním krokem je identifikovat a vyhledat materiál, o kterém chcete exportovat vlastnosti. To lze provést prostřednictvím rychlého hledání nebo rozšířeného hledání.

Chcete-li zobrazit dostupné vlastnosti zvoleného materiálu, pak k nim můžete jednoduše přistupovat nejprve přes stránku podskupin a pak přes praktickou boční lištu v navigační části.

Krok 2: Výběr a přidání vlastností pro export

Vedle každé sady dat, kterou můžete stáhnout, najdete malé modré export tlačítko. Když klepnete na tlačítko, budete moci přesně zjistit, jaké formáty softwaru podporují export.

Tip: Efektivně vytvoříte soubor kompatibilní se specifickým softwarem CAE, někdy existují rozdíly mezi vlastnostmi, které tyto formáty řešitel bude podporovat a přijímat.

Další vlastnosti mohou být přidány do schránky procházením dostupných údajů vybraného materiálu. To může zahrnovat - údaje o složení, fyzikálních vlastnostech, stresu, napětí a únavových datech.

Výběr a přidání vlastností pro export

Krok 3: Vybrané údaje

Jakmile budete spokojeni se zvolenými daty, můžete je přesunout do hlavního exporteru. Zkontrolujte vybrané položky.

Nastaveno je výchozí zobrazení, to znamená, že můžete vidět všechny vybrané vlastnosti uvedené v tabulce. Chcete-li provést změny, nebo přidat poznámky k datům můžete jednoduše kliknout na tlačítko upravit vedle dat příslušných vlastností. Pokud jste provedli změny, klikněte na uložit.

Nad exportní tabulkou je možný náhled vlastností, které jsou k dispozici pro export podle každé konkrétního solver formátu. Můžete si všimnout určitých rozdílů, například ANSYS formát podporuje export napětí kluzu, zatímco Abaqus ne.

Vybrané údaje

Tip: Total Materia nabízí také dva proprietární formáty pro export do xls. A xml formáty pro další požadavky na údaje.

Krok 4: Volba formátu exportu a export

Pro výběr formátů, které chcete exportovat, můžete jednoduše vytvořit jeden nebo více výběrů pomocí zaškrtávacích políček.

Export zahíjíte kliknutím na tlačítko exportovat a pak jednoduše otevřete nebo uložte soubory do vašeho počítače. Exporty se zobrazí v souboru zip, který lze pak jednoduše extrahovat a zobrazit standardním způsobem.

Volba formátu exportu a export

Tip: Aby bylo vše ještě jednodušší Total Materia poskytuje možnost zobrazit a přidat předchozí výběry exportu do schránky bez nutnosti pročesávání každé datové sady. Klikněte na předchozí exporty submenu, zobrazení a výběr, váš předchozí export bude k dispozici v hlavní exportní datové tabulce.[Předchozí - PolyPLUS Okruh 3]      [Obsah]      [Další - Tracker Okruh 1]