Diagramy tvářitelnosti: Total Materia obsahuje unikátní sbírku diagramů tvářitelnosti pro výpočty v oblasti plastů a při vysokých úrovních deformace pro tisíce materiálů, tepelné ošetření a pracovní teploty. Dále obsahuje inženýrské křivky napětí a nabízí řadu možností pro hledání podle definovaných parametrů.

Jednou z částí Extended Range jsou diagramy tvářitelnosti, které poskytují bezkonkurenční pomoc projektantům a v kombinaci s Total Materia databází poskytují konečné upřesňující vlastnosti.

Krok 1: Hledání křivek tvářitelnosti v rychlém vyhledávání

Předpokládejme, že chcete zobrazit křivky tvářitelnosti pro 1.1191 DIN.

Total Materia vyhledává materiály podle označení, nejefektivněji prostřednictvím možnosti rychlého hledání.

Krok 2: Definování kritérií hledání

Jednoduše zadejte označení a vyberte svou zemi / standard.

Dále jednoduše kliknete na "hledat". Za několik sekund vyhledávač Total Materia najde všechny materiály, které mají ve svém označení 1.1191 DIN.

Definování kritérií hledání

Krok 3: Výběr podskupiny

Total Materia zobrazí všechny odpovídající výsledky hledání v podskupinách. Poté můžete jednoduše vybrat materiál/standard, který vás zajímá a zobrazit některé z vlastností klepnutím na příslušný odkaz.

Výběr podskupiny

Chcete-li zobrazit diagramy tvářitelnosti, klepněte na odkaz v podskupině dle vašeho výběru.

Výběr podskupiny

Krok 4: Hledání diagramů tvářitelnosti prostřednictvím speciálního kritéria

Total Materia umožňuje najít tvářitelnosti křivek přímo prostřednictvím modulu Extended Range pomocí speciálních vyhledávacích kritérií. Jednoduše klikněte na modul Extended Range a vyberte možnost tvářitelnost v submenu.

Zúžit seznam tisíců materiálů je možné stanovením konkrétních parametrů jako tepelného ošetření, forma, teploty a napětí. V tomto případě hledáme německé (DIN) nerezové oceli s rychlostí deformace 10-100(1/s).

Zobrazení diagramů

Krok 5: Zobrazení diagramů

Total Materia poskytuje křivky při pokojové teplotě, které odpovídají zadaným kritériím hledání, ale také je možné si vybrat ze škály podmínek ve výběru podmínek. Po výběru podmínky, je možné zobrazit napětí-deformaci a také tvarování mezní křivky (FLC) skutečné a inženýrské namáhání. Údaje jsou také zobrazené v tabulce pro snadné použití v dalších výpočtech.

Je také možné nalézt dodatečný r faktor informace pro specifické materiály, které napomáhájí CAE aktivitám pro konkrétní materiálové typy modelování.

Zobrazení diagramů[Předchozí - Extended Range Okruh 1]      [Obsah]      [Další - Extended Range Okruh 3]