Data o prokluzu: Total Materia zobrazuje mez průtažnosti a creepovou pevnost za různých teplot, a jsou zobrazeny spolu s výpočtem Larson-Millerova parametru a zbytkové životnosti součástí. I když je to pouze jedna část Rozšířené řady, naše data o prokluzu poskytují důležité přídavné informace dostupné inženýrům a v kombinaci s databází Total Materia nabízí jedinečný pokročilý nástroj vlastností. Můžete použít interaktivní funkce pro Vaše vlastní výpočty a získat specifická data podle Vašich individuálních potřeb.

Krok 1: Výběr možnosti vyhledávání

Představte si, že chcete nalézt data o prokluzu pro P305GH.

Vašim prvním krokem je vybrat si možnost vyhledávání. Total Materia nabízí jedinečný pokročilý nástroj vlastností. Můžete použít interaktivní funkce pro Vaše vlastní výpočty a získat specifická data podle Vašich individuálních potřeb.

Krok 2: Definice kritéria vyhledávání

Zadejte materiál P305GH do pole označení. Jestliže je původ materiálu neznámý, ponechte "Všechny" v rozbalovacím seznamu Země.

Poté jednoduše klikněte na tlačítko "vyhledat". Za pár sekund vyhledávací nástroj Total Materia nalezne všechny materiály, které mají ve svém označeníP305GH .

Definice kritéria vyhledávání<

Krok 3: Výběr materiálu ze seznamu výsledků

Vyhledáváním materiálů podle označení dostanete seznam výsledků materiálů, které splňují kritéria, která jste zadali. V závislosti na kritériu vyhledávání, může být tento seznam docela rozsáhlý (až 2000 materiálů), ale v našem příkladě seznam výsledků obsahuje 17 materiálů. Kliknutím na jejich označení si můžete znovu prohlídnout jejich vlastnosti. Jestliže vyhledáte více než 2000 materiálů, bude nezbytné změnit zadání Vašeho vyhledávání.

Vyberte materiál, o který máte zájem, ze seznamu. V našem příkladě je zobrazena euronorma. Kliknutím na materiál se Vám zobrazí rozsah dostupných dat.

Výběr materiálu ze seznamu výsledků

Krok 4: Výběr podskupiny

Total Materia zobrazí všechny vyhovující výsledky hledání v poskupinách. Poté můžete jednoduše vybrat materiál, který Vás zajímá a zobrazit všechny jeho vlastnosti kliknutím na relevantní odkaz.

Výběr podskupiny

Pokud chcete zobrazit všechny dostupné data o prokluzu, klikněte na odkaz v podskupině Vašeho výběru.

Krok 5: Zobrazení dat o prokluzu

Total Materia ukazuje rozsah dat o prokluzu materiálů a umožňuje vybrat a zobrazit data o prokluzu nebo relevantní Larson-Millerův parametr pro materiál Vašeho výběru.

Kliknutím na tabulku "Data o prokluzu" se Vám zobrazí meze průtažnosti a creepová pevnost v určitém rozsahu teplot.

Zobrazení dat o prokluzu

Kliknutím na tabulku "Larson-Millerův Paremetr" můžete použít naše pokročilé algoritmy pro výpočet jak meze průtažnosti, tak creepové pevnosti za podmínek Vašeho výběru. Například zadejte hodnotu napětí 140MPa a pracovní teplotu 450°C. Zadáním použitelných parametrů napětí a teploty můžete vypočítat vlastní hodnoty Larsson-Millerova parametru a použít pro další zaměry.

Larson-Miller Parametr[Předchozí - Extended Range Okruh 4]       [Obsah]       [Další - PolyPLUS Okruh 1]