Únava: Nejrozšířenější databáze parametrů napětí a deformace pro různá tepelná zpracování a podmínky zátěže. Monotónické vlastnosti jsou také zahrnuty v odkazech spolu se statistickými parametry a předpoklady použitelnými v praxi.

I když je to pouze jedna část Rozšířené řady, naše údaje o únavě poskytují důležité přídavné informace dostupné inženýrům a v kombinaci s databází Total Materia nabízí jedinečný pokročilý nástroj vlastností.

Krok 1: Výběr možnosti vyhledávání

Představte si, že chcete nalézt údaje o únavě pro AW-Al Cu4Mg1.

Vašim prvním krokem je vybrat si možnost vyhledávání. Total Materia vyhledávací nástroj představuje nejefektivnější vyhledávání materiálů podle označení pomocí možnosti Rychlé vyhledávání.

Krok 2: Definice kritéria vyhledávání

Zadejte materiál AW-Al Cu4Mg1 do pole označení. Jestliže je původ materiálu neznámý, ponechte "Všechny" v rozbalovacím menu Země.

Poté klikněte na tlačítko "vyhledat". Za pár sekund vyhledávací nástroj Total Materia nalezne všechny materiály na světě, které mají ve svém označení AW-Al Cu4Mg1 .

Definice kritéria vyhledávání

Krok 3: Výběr materiálu ze seznamu výsledků

Vyhledáváním materiálů podle označení dostanete seznam výsledků materiálů, které splňují kritéria, která jste zadali. V závislosti na kritériu vyhledávání, může být tento seznam docela rozsáhlý (až 2000 materiálů), ale v našem příkladě seznam výsledků obsahuje 35 materiálů. Kliknutím na jejich označení si můžete znovu prohlídnout jejich vlastnosti. Jestliže se Vám zobrazí více než 2000 materiálů, bude nezbytné změnit zadání Vašeho vyhledávání.

Vyberte materiál, o který máte zájem, ze seznamu. V našem příkladě je zobrazena euronorma. Kliknutím na materiál se Vám zobrazí rozsah dostupných dat.

Výběr materiálu ze seznamu výsledků

Krok 4: Výběr podskupiny

Total Materia zobrazí všechny vyhovující výsledky hledání v poskupinách. Poté můžete jednoduše vybrat materiál, který Vás zajímá a zobrazit všechny jeho vlastnosti kliknutím na relevantní odkaz.

Výběr podskupiny

Klikněte na tento odkaz, pokud chcete zobrazit všechny dostupné údaje o únavě v podskupině Vašeho výběru.

Krok 5: Zobrazení údajů o únavě

Total Materia ukazuje rozsah dat o únavě materiálů a umožňuje vybrat z rozsahu podmínek v rozbalovacím menu. Kliknutím na relevantní tabulku si můžete prohlížet data týkající se buď napětí nebo deformace. Monotónické vlastnosti jsou zahrnuty ve Vašich odkazech spolu s použitelnými statistickými daty. Můžete se podívat na interaktivní grafiku, která Vám zobrazí informace o napětí v elastickém a plastickém rozsahu.

Zobrazení údajů o únavě[Předchozí - Extended Range Okruh 2]       [Obsah]       [Další - Extended Range Okruh 4]