Vyhledávač ekvivalentů je nová funkce, která umožňuje najít více ekvivalentů a podobných materiálů v databázi Total Materia!

Total Materia obsahuje více než 15 000 000 odkazů mezi materiály v tabulkách křížových odkazů, ale někdy ani to nemusí stačit.

Chcete-li najít další možnosti pro výběr materiálu, vyhledávač ekvivalentů umožňuje vytvořit seznam podobných materiálů založených na vlastnostech, které jsou pro vás nejdůležitější.

V tomto případě bude naším úkolem pokusit se najít ekvivalenty materiálů pro nízkouhlíkové oceli, které jsou limitované analogy, prostřednictvím tradičních křížových tabulek.

Krok 1: Přejděte do části vyhledávač ekvivalentů

Přejděte do vyhledávače ekvivalentů buď z tabulek křížových odkazů přímo nebo klepněte na odkaz v boční menu.

Go to equivalents finder

Krok 2: Definovat vlastnosti

Chcete-li začít hledání v hledání ekvivalentů, musíte nejprve vybrat vlastnosti, které chcete použít jako základ pro podobnost. V tomto případě mez kluzu je první vlastnost, kterou budeme přidávat. Zde je také možnost definovat informace o rozsahu teplot. Jednoduše klepněte na tlačítko přidat vlastnost přejděte k dalšímu kroku.

Define properties

Krok 3: Seznam výsledků a porovnání

Pokud chcete najít materiály s podobnou mezí kluzu, pak můžete volitelně definovat své standardy a vybrat citlivost pro porovnávání.

V tomto případě přidáme do vyhledávače ekvivalentů několik dalších vlastností, abychom zúžili seznam. Hledáme konkrétně ruské materiály, které mají nejblíž k našemu původnímu německému materiálu.

Other optional setup and result list

V rychlém srovnání vedle sebe, můžete vidět, že mez kluzu, napětí v tahu a hustota velmi přesně odpovídá vyhledanému materiálu.

Side by side comparison

Je také možné přidat jeden nebo více materiálů do seznamu výsledků do našich dalších nástrojů pro výběr včetně 4 způsobů porovnávání a Analytics, který umožňuje zobrazit více materiálů ve stejném diagramu.