Total Materia'daki Malzeme Fiyat Bilgileri

Genel yorumlar

Total Materia'da sunulan malzeme fiyatları, sağlanan diğer bilgilerle birlikte bilinçli malzeme seçimi kararları vermeye yardımcı olacak yol gösterici rakamlardır. Fiyatlandırma bilgileri, üreticilerin katalogları, uzmanlaşmış metal satıcıları, Londra Metal Borsası (LME) gibi endüstriyel metallerin ticareti için tanınmış dünya merkezleri gibi bir dizi doğrulanmış kaynaktan elde edilmiştir. Malzeme fiyatları genellikle önceden haber verilmeksizin değiştirilir bu nedenle kesin fiyatları teyit etmek için daha fazla araştırma yapılmasını tavsiye ederiz.

Malzeme Fiyatları ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel olarak fiyatlar, diğer faktörlerin yanı sıra talep miktarı, teslimat koşulları, üretim süreçleri, ürün bulunabilirliği ve menşei ülkeye göre değişir. Tipik olarak, nihai fiyat, temel malzeme fiyatı artı ekstralar veya alaşım ek ücretleri esas alınarak hesaplanır. Fiyat oluşturma politikaları (taban fiyat ve ekstralar) her bir özel standart üretim yöntemi ile ilgilidir ve üreticiden üreticiye değişebilir. Genel olarak ekstralar veya bunların bir kısmı Total Materia içerisinde verilen fiyatlara dahildir.

Total Materia İçindeki Malzeme Fiyatları

Total Materia'da sunulan bilgi ve veriler tipik/ortalama değerlerdir ve maksimum, minimum veya kesin değerlerin garanti etmez. Fiyatlandırma değerleri, tipik örnek olmadığı düşünülen özel siparişlerin (küçük ve özel, farklı ürün formları) fiyatları hariç tutularak artırılmıştır ve eğer dahil edilerek hesaplanırsa söz konusu malzeme grubu için fiyat dağılımını önemli ölçüde çarpıtacaktır.

Belirli bir malzeme fiyatının mevcut olmadığı durumlarda mümkün olduğunca fazla, uygun ve faydalı bilgi sağladığımızdan emin olmak için, eski fiyatları ve fiyatı mevcut olan izlenebilir bir referans malzemeye olan oranını kullanırız. Ek olarak, mevcut olduğunda, fiyat kaynağında güvenilir bir şekilde belirtildiğinde belirli lot büyüklükleri hakkında bilgi sağlanır.