Equivalents Finder- Eşdeğer Bulucu- Total Materia’daki daha fazla eşdeğer ve benzer malzeme seçenekler bulmak için olanak sağlayan yeni işlevselliktir!

Total Materia, engin çapraz referans tablolarımız aracılığıyla malzemeler arasında 15,000,000 fazla bağlantı sağlamaktadır, bazen bu bile yeterli olmayabilir!

Malzeme seçimi değerlendirilmesi yaparken ek seçenekler bulmanıza yardımcı olan Equivalents Finder sizin için önemli olan özelliklere göre benzer malzeme listesi oluşturmanıza olanak sağlamaktadır.

Bu kullanım örneğinde, geleneksel çapraz referans tablolarında sınırlı benzerleri olan düşük karbon çeliklerin benzer ve eşdeğer malzemelerini bulacağız.

Birinci Adım Equivalents Finder’e gidiniz

Equivalents Finder’e ulaşmak için doğrudan çapraz referans tablolarına tıklayabilirsiniz veya kenar çubuğu menüsündeki uzantıya tıklayabilirsiniz.

Go to equivalents finder

İkinci Adım Özellikleri belirleyiniz

Equivalents Finder’da aramaya başlamadan önce benzerlik temeli olarak kullanacağınız özellikleri seçiniz. Bu örnekte, akma gerilimi ilk ekleyeceğimiz özelliktir. Bu noktada sıcaklık aralığını tanımlamak da mümkündür. Bir sonraki adıma geçmek için özellik ekleme butonuna tıklayabilirsiniz.

Define properties

Üçüncü Adım Sonuç listesi ve karşılaştırma

Sadece benzer akma gerilimi olan malzemeleri bulmak istiyorsanız isteğe bağlı olarak standartlarınızı ve karşılaştırma için arama hassasiyetinizi belirleyebilirsiniz.

Bu örnekte, sonuç listesini daraltmak için Equivalents Finder’a daha çok özellik ekleyeceğiz. Asıl Alman malzememize eş özellikle Rus malzemeler aramaktayız.

Other optional setup and result list

Hızlı yan yana karşılaştırmada, akma gerilimi, çekme gerilimi ve yoğunluğu oldukça eşleşen bir malzeme bulduğumuzu görebilirsiniz.

Side by side comparison

Sonuç listemizden bir ya da daha fazla malzemeyi 4 malzeme karşılaştırma görünümüne ya da Analytics aracına ekleyebilirsiniz. Böylece, aynı grafikte birçok malzemeyi birbiriyle karşılaştırabilirsiniz.