DataPLUS, binlerce metal ve metaldışı malzeme için yağlayıcılar ve soğutma sıvıları bilgisi, malzeme boyutları ve toleransları yanında kaplama verileri sağlayan ek bir veri modülüdür.

Total Metals ve PolyPlus modülleriyle uyum içinde olan DataPLUS, malzeme seçimi ve kullanımı ile ilgili doğru ve dikkatle değerlendirilmiş seçimler yapılmasına yardımcı olarak önemli endüstriyel uygulama kararlarını destekler ve tamamlar.

Zorluklar
  • Başarılı kaynak işlemleri için malzeme ve sarf malzeme seçimi
  • Malzeme özellikleri ve boyutları bilgilerine aynı anda erişim
  • Tek bir platformda malzemelerle ilgili kaplama ve özelliklere ulaşılması
  • Mühendislik ve satın alma bölümleri arasındaki iletişimde oluşabilecek hatalardan kaçınılması

Çözüm: Total Materia - DataPLUS

DataPLUS, malzeme seçimi süreci için kritik bir ek kaynak görevi gören beş veri alt kümesinde geniş bir bilgi aralığını kapsar. Tamamen entegre olan DataPLUS, kimyasal bileşim, eşdeğer malzemelerin tabloları, mekanik ve fiziksel özellikler gibi diğer önemli bilgilere sorunsuz bir şekilde bağlanır; bu, zahmetsizce daha büyük resmi görmenin mümkün olduğu anlamına gelir.
core
solution img
DÜNYA ÇAPıNDA MALZEMELER VE SARF MALZEMELERI IÇIN KAYNAK BILGISI

Bağlantı yerlerindeki mekanik özellikler, binlerce malzeme kombinasyonuyla ilgili bilgi, temel malzeme özellik seçimi, sarf malzeme özellikleri ve ilgili kaynak yöntemi referansları gibi kritik kaynak bilgisinin bulunması.

solution img
YAĞLAMA VE BINLERCE MALZEME IÇIN TRIBOLOJIK VERILER

Optimize edilmiş parça ömrü sağlayarak maliyeti azaltmak için uygun yağlayıcılar ve soğutucu maddeler hakkında önemli kararlar alın. Binlerce materyalin tribolojik verileriyle birlikte, yüzey etkileşimi tam olarak keşfedilebilir. Binlerce uluslararası malzeme için sürtünmeyi ve ardından aşınma potansiyelini anlamak ve doğru yağlayıcı ve soğutucu seçimi ile gereksiz güç kaybı ve parça bozulmasını önlemek için tribolojik verileri bulun.

solution img
BOYUT VE TOLERANS BILGILERINE SANIYELER IÇINDE ULAŞıM

Boyut, tolerans bilgi setleri; mühendislik ve satın alma arasındaki boşlukta köprü görevi görürken spesifik malzeme biçim ölçüleriyle, izin verilen varyasyonlarla ilgili bilgi bulunmasına olanak tanımaktadır.

solution img
PERFORMANSı ANLAYABILMEK IÇIN KAPLAMA BILGISININ ARAŞTıRıLMASı

Kaplama seçimi ve performans ile ilgili doğru kararları verebilmek için boyutsal ve özelliksel bilgi ile binlerce kaplama tanımı mevcuttur. Boyut, maksimum çalışma sıcaklığı, sertlik ve daha fazlası gibi özellikleri bulmak için kolay arama yüzü kullanılmaktadır.

Faydalar

Daha doğru malzeme seçimi için; Uygulamaya göre malzeme yerleştirmeyi doğrulamaya yardımcı olur; Hem mühendislik hem de satın alma için ortak bir araç ilk seferinde doğru olanı bulmaya yardımcı olur.