DataPLUS, binlerce metal ve metal dışı malzeme için bağlantı bilgilerini, yağlayıcı ve soğutucuları, malzeme boyutlarını, tribolojiyi ve kaplamaları kapsayan veri alt kümelerini sağlayan ek bir modüldür.

Total Metals ve PolyPlus modülleriyle uyum içinde olan DataPLUS, malzeme seçimi ve kullanımı ile ilgili doğru ve dikkatle değerlendirilmiş seçimler yapılmasına yardımcı olarak önemli endüstriyel uygulama kararlarını destekler ve tamamlar.

Zorluklar
  • Başarılı kaynak işlemleri için malzeme ve sarf malzeme seçimi
  • Malzeme özellikleri ve boyutları bilgilerine aynı anda erişim
  • Tek bir platformda malzemenin kaplama ve özelliklerini bulma
  • Mühendislik ve satın alma bölümleri arasındaki iletişimde oluşabilecek hataları önleme

Çözüm: Total Materia - DataPLUS

DataPLUS, malzeme seçimi süreci için kritik bir ek kaynak görevi gören beş veri alt kümesinde geniş bir bilgi aralığını kapsar. Tamamen entegre olan DataPLUS, kimyasal bileşim, eş değer malzemelerin tabloları, mekanik ve fiziksel özellikler gibi diğer önemli bilgilere sorunsuz bir şekilde bağlanır; bu, zahmetsizce daha büyük resmi görmenin mümkün olduğu anlamına gelir.
core
solution img
KÜRESEL MALZEMELER VE SARF MALZEMELERİ İÇİN KAYNAK BİLGİSİ

Bağlantı yerlerindeki mekanik özellikler, binlerce malzeme kombinasyonuyla ilgili bilgi, temel malzeme özellik seçimi, sarf malzeme özellikleri ve ilgili kaynak yöntemi referansları gibi kritik kaynak bilgisinin bulunması.

solution img
YAĞLAMA VE SOĞUTMA MALZEMELERİ VE TRİBOLOJİK VERİLER

Optimize edilmiş parça ömrü sağlayarak, maliyeti azaltmak için uygun yağlayıcılar ve soğutucu maddeler hakkında önemli kararların alınmasına yardımcı olur. Binlerce malzemenin tribolojik verileriyle birlikte, yüzey etkileşiminin eksiksiz bir görüntüsü keşfedilebilir. Binlerce uluslararası malzeme için sürtünmeyi ve ardından aşınma potansiyelini anlamak ve doğru yağlayıcı ve soğutucu seçimi ile gereksiz güç kaybı ve parça bozulmasını önlemek için tribolojik verilerin bulunmasına yardımcı olur.

solution img
BOYUT VE TOLERANS BİLGİLERİNE SANİYELER İÇİNDE ULAŞIM

Boyut, tolerans veri setleri; mühendislik ve satın alma arasındaki boşlukta köprü görevi görürken spesifik malzeme biçim ölçüleriyle, izin verilen varyasyonlarla ilgili bilgi bulunmasına olanak tanımaktadır.

solution img
PERFORMANSI ANLAYABİLMEK İÇİN KAPLAMA BİLGİSİNİN ARAŞTIRILMASI

Kaplama seçimi ve performansı ile ilgili doğru kararlar alınmasına yardımcı olmak için birçok özellik ve deney verisine sahip yüzlerce kaplama tanımı mevcuttur. Sürtünme katsayısı, maksimum çalışma sıcaklığı, mikro sertlik ve çok daha fazla özelliği bulmak için basit arama arayüzü kullanılmaktadır.

Faydalar

Daha doğru malzeme seçimi için; Uygulamaya göre malzeme yerleştirmeyi doğrulamaya yardımcı olur; Hem mühendislik hem de satın alma için ortak bir araç ilk seferinde doğru olanı bulmaya yardımcı olur.