SmartComp, Total Materia'nın ek modülü, diğer analitik kaynaklar ve spektrometrelerden elde ettiği kimyasal bileşimler sayesinde, oldukça üstün bir metal tanımlaması sunmaktadır.

Patentli bir algoritma kullanan SmartComp, hızlı ve çok kriterli malzeme tanımlamasına olanak tanıyarak, laboratuvar ve denetim iş faaliyetlerinin verimliliğini ve işlevselliğini araştırıp arttırmaya harcanan çok fazla çalışma süresini otadan kaldırabilir. Total Materia ile entegrasyonu sayesinde, malzemenin özellik detayları ve çapraz referanslar saniyeler içinde incelenip alternatifler ile karşılaştırılabilir.

Zorluklar
  • Yalnızca yüksek deneyimler ve çalışmalar sonucu elde edilebilecek karmaşık kimyasal malzeme tanımlamalarını barındırmaktadır
  • Malzemeleri tanımlamak için harcanan onca zamanı, hatta bazen boşa harcanan zamanı ortadan kaldırma
  • Spesifikasyonlar ve standartlar sayesinde yüksek maliyetleri aşağılara çekme
  • Yanlış malzeme tanımlaması veya fabrika işlemlerindeki hatalardan kaynaklanan hurda ve yeniden işleme sürecini azaltma

Çözüm: Total Materia - SmartComp

Yeni nesil spektrometreler malzemelerin kimyasal analizlerini saniyeler içinde oluşturabilmektedirler, ancak malzemenin sınıfı, kökeni, özellikleri ve eş değerlerini tanımlamak konusunda aynı şeyi söyleyememekteyiz. Spektrometre tarafından elde edilerek girilen kimyasal analizlerle başlayacak olursak, patentli algoritma olan SmartComp, tüm dünyadaki sınıflandırmaları tanımlayarak ve eşleyerek gerçekleştirecek, böylece analizlerin ve laboratuvar verilerinin önemli ölçüde kullanılabilirliğini arttıracaktır.

smart comp
solution img
PATENTLİ TEKNOLOJİ SAYESİNDE UZMANLAŞMIŞ KANITLAR

Bir uzman gibi “düşünmek” için tasarlanan SmartComp, son derece uzun zaman alan manuel araştırma işlemlerini saniyeler içerisinde gerçekleştirmektedir. Patentli bir algoritma kullanan SmartComp sorunlu tuzak elementlerin, karışımların ve oligoelemenlerin tanımlama sürecini engellemesini önler ve kullanıcıya en doğru sonuçları sunar.

solution img
EN GENİŞ METAL VERİ TABANI DESTEĞİ

En iyi uzman bile, arama ve karşılaştırma için büyük bir veri kitaplığı olmadan çok şey yapamaz. Bu nedenle SmartComp, Total Materia Veri Tabanı ile entegre edilmiştir, girilen kimyasal analizleri 350,000’den fazla materyalden elde edilen kimyasal kompozisyon verileriyle karşılaştırma imkanı sunar böylece malzeme eşleşmelerini bulmanın sorunsuz olması sağlanır.

solution img
GELİŞMİŞ TANIMLAMA SEÇENEKLERİ

Standart tanımlama modülüne ek olarak, gelişmiş uzman modülü, her bir alaşım için ayrı ayrı seçenekler sunarak, belirli problemler için uygun olan daha fazla alaşım eşleştirmektedir. Bir başka modül olan Referans Malzemeler, spektrometrelerin kalibrasyonu için daha fazla malzeme bulmayı kolaylaştırmaktadır.

solution img
TANIMLAMA HARİCİNDE

Malzemelerin tanımlanması ve eşleştirilmesi, hikayenin sadece bir kısmı olabilir. Total Materia malzeme özelliklerindeki malzeme eşleme listesine direk erişim olanağı bulundurmakta, böylece aday malzemeler içerisinden ve özellikleri arasından daha detaylı bir muhakeme imkanı sunmakla beraber -ki birebir karşılaştırma yapmaktadır-, bunların SmartCross2 modülündeki çapraz-referans tablolarını kullanarak, kimyasal bileşenleri ve mekanik özellikleri arasındaki kombinasyonları karşılaştırabilmektedir.

Faydalar

Yüksek hızda malzeme tanımlama özelliği sayesinde muazzam zaman ve maliyet kazançları, güçlü ve kaliteli iş anlayışı, malzeme testleri için satıcı güvencesi ve uzmanlaşmış çözümlerin sunduğu hızlı ve doğru seçimler!