SmartComp, Total Materia'nın ek modülü, diğer analitik kaynaklar ve spektrometrelerden elde ettiği kimyasal bileşimler sayesinde, oldukça üstün bir metal tanımlaması sunmaktadır.

Patentli algoritmayı kullanan SmartComp, uzun bir çalışmalar sonucu laboratuar araştırmaları ve iş denetimleri ile elde edilebilecek malzeme tanımlamaları, detaylı özellikler, çapraz referanslama ve eşdeğer karşılaştırmalarını, Total Metals'deki eşdeğer malzemeleri kusursuz bir entegrasyon ile saniyeler içinde karşılaştırabilen sistemi sayesinde, kolaylıkla sağlayabilmektedir.

Zorluklar
  • Yalnızca yüksek deneyimler ve çalışmalar sonucu elde edilebilecek karmaşık kimyasal malzeme tanımlamalarını barındırmaktadır
  • Malzemeleri tanılamak için harcanan onca zamanı, hatta bazen boşa harcanan zamanı ortadan kaldırma
  • Spesifikasyonlar ve standartlar sayesinde yüksek maliyetleri aşağılara çekme
  • Yanlış malzeme tanımlaması veya fabrika işlemlerindeki hatalardan kaynaklanan hurda ve yeniden işleme sürecini azaltma

Çözüm: Total Materia - SmartComp

Yeni nesil spektrometreler malzemelerin kimyasal analizlerini saniyeler içinde oluşturabilmektedirler, ancak malzemenin sınıfı, kökeni, özellikleri ve eşdeğerlerini tanımlamak konusunda aynı şeyi söyleyememekteyiz. Spektrometre tarafından elde edilerek girilen kimyasal analizlerle başlayacak olursak, patentli algoritma olan SmartComp, tüm dünyadaki sınıflandırmaları tanımlayarak ve eşleyerek gerçekleştirecek, böylece analizlerin ve laboratuar verilerinin önemli ölçüde kullanılabilirliğini arttıracaktır.

smart comp
solution img
PATENTLİ TEKNOLOJİ SAYESİNDE UZMANLAŞMIŞ KANITLAR

Bir uzman olarak düşünmek için tasarlanan SmartComp, uzun zaman alacak manuel araştırma işlemlerini saniyeler içerisinde gerçekleştirmektedir. Patentli algoritma olan SmarComp'un kullanımı, problemli unsurlar, yabancı maddeler ve oligoelementler, tanımlama sürecini bir bataklığa dönüştürmemekle birlikte, kullanıcı için en önemli elementlere odaklanmasını sağlamaktadır.

solution img
EN GENİŞ METAL VERİTABANI DESTEĞİ

En yetenekli bir uzman bile, geniş bir bilgi kütüphanesi olmadan ve bir karşılaştırma yapmadan uzmanlığını sürdürememektedir. Bu nedenle SmartComp, Total Materia Database ile entegre edilmiş ve girilen kimyasal dataları bileşenler dataları ile kıyaslayarak, ki bu 350,000'den fazla malzeme demektir, malzeme eşleşmelerini kolaylıkla gerçekleştiren sorunsuz bir süreç ortaya çıkarmaktadır.

solution img
GELİŞMİŞ TANIMLAMA SEÇENEKLERİ

Standart tanımlama modülüne ek olarak, gelişmiş uzman modülü, her bir alaşım için ayrı ayrı seçenekler sunarak, belirli problemler için uygun olan daha fazla alaşım eşleştirmektedir. Bir başka modül olan Referans Malzemeler, spektrometrelerin kalibrasyonu için daha fazla malzeme bulmayı kolaylaştırmaktadır.

solution img
TANIMLAMA HARİCİNDE

Malzemelerin tanımlanması ve eşleştirilmesi, hikayenin sadece bir kısmı olabilir. Total Materia malzeme özelliklerindeki malzeme eşleme listesine direk erişim olanağı bulundurmakta, böylece aday malzemeler içerisinden ve özellikleri arasından daha detaylı bir muhakeme imkanı sunmakla beraber -ki birebir karşılaştırma yapmaktadır-, bunların SmartCross2 modülündeki çapraz-referans tablolarını kullanarak, kimyasal bileşenleri ve mekanik özellikleri arasındaki kombinasyonları karşılaştırabilmektedir.

Faydalar

Yüksek hızda malzeme tanımlama özelliği sayesinde muazzam zaman ve maliyet kazançları, güçlü ve kaliteli iş anlayışı, malzeme testleri için satıcı güvencesi ve uzmanlaşmış çözümlerin sunduğu hızlı ve doğru seçimler!