Tracker; önemli izlenebilirlik görevi sunan, kullanılan bilginin en güncel bilgi ve böylece mevcut en güvenilir bilgi olduğundan emin olmayı sağlayan Total Materia'ya ek modüldür.

Tracker modülündeki bilgiye iki yolla erişilebilir: Ana menüye ya da araştırılmış ve seçilmiş malzemenin kendisine tıklayarak.

Birinci adım: Tracker modülünden güncelleme dönemi seçilmesi

Tracker modülüne ilk olarak girdiğinizde varsayılan sonuç listesi en son güncellenen malzemeye kadar karşınıza çıkacaktır. Total Materia, bilgi güncellemelerini ve gelişmelerini her ay sunmaktadır. Bu sayede, mevcut en güncel bilgi kaynağını olmaktadır.

Örneğin; Nisan 2014'te ( Güncelleme 2014-4) 10649 malzeme herhangi bir açıdan güncellenmiştir. Tracker filtre sistemini kullanarak en çok ilgilendiğiniz güncelleme dönemini seçmek mümkündür.

Selecting an update period through the Tracker module

Tüyo: Belli standarda ait malzeme güncellemelerini görmek için ilgilendiğiniz standardı seçerek sonuç listesini filtreleyebilirsiniz.

İkinci adım: Tracker modülünden bilgi değişikliklerini görüntüleme

Malzeme köprüsüne tıklayarak seçilmiş malzemeyle ilgili tüm değişiklikleri görüntülemek için kolayca ve hızlıca takip penceresini açabilirsiniz.

Bütün değişiklikler, bilgi değişikliklerini hızlıca ve kolayca bulabilmek için özel sekmeler altında detaylandırılmaktadır.

Viewing data changes through the Tracker module

Üçüncü adım: Malzemenin kendi içindeki değişiklikleri bulma

Özel malzeme güncellemelerini bulmanın diğer yollarını göstermek için hızlı arama sayfasına gidebiliriz. Buraya malzeme tanımını gireriz ve sonrasında altgrup sayfasına tıklarız.

Bu özel malzemeye ait herhangi bir malzeme özelliğini görüntülerken Tracker simgesini bulup değişiklikleri görüntüleme uzantısına tıklayabilirsiniz. Parantez içindeki sayıya bakarak seçilmiş malzemeye ait değişiklik olup olmadığını anında görebilirsiniz.

Find changes from within the material itself

Değişiklikleri görüntülemek ve Tracker modülüne girmek daha kolay olamaz. Sadece uzantıya tıklayınız ve malzeme güncellemeleri anında karşınıza çıksın.[Önceki - eXporter Tur 1]      [Içerik]