eXporter, öncelikle Total Materia ile bilgisayar destekli mühendislik (CAE) yazılımı arasındaki boşluğu doldurmaya yarayan ek modüldür. Total Materia'dan CAE yazılımlarına veri aktarmak istediğinizde ya da basitçe excel ve .xml olarak veri aktarımı yapmak istediğinizde eXporter istediğiniz tüm fonksiyonelliği sağlamaktadır. Üç ana modülümüz olan Total Metals, PolyPLUS ve Extended Range'den veri aktarımı yapmak mümkündür.

Mevcut yazılım programları: ANSYS, Abaqus, MSC Nastran, Solidworks, Radioss ve daha fazlası.

Birinci adım: Aktarılacak mevcut veriyi görüntüleme

İlk adım, özelliklerini aktarmak istediğiniz malzemeyi belirlemek ve araştırmaktır. Bu, hızlı aramayla ya da ileri arama sayfalarıyla yapılabilir.

Seçilen malzemenin mevcut özelliklerini görüntülemek için bu özelliklere basitçe alt grup sayfasından ya da kullanışlı kenar arama kısmından erişebilirsiniz.

İkinci adım: Aktarılacak özelliklerin seçimi ve eklenmesi

Yüklemeye elverişli her veri kümesinin yanında küçük, mavi veri aktarım butonu bulacaksınız. Butona tıkladığınızda, bu özelliği tam olarak hangi formatlara aktarabileceğinizi göreceksiniz.

Tüyo: Etkin olarak özel CAE yazılımına uygun dosya oluşturmaktasınız. Bu sebeple, bazen bu çözücü formatların hangi özellikleri kabul edip destekleyeceğinde farklılık olabilir.

İleri özellikler, seçilmiş malzeme için mevcut bilgi araştırılarak not panosuna eklenebilir. Bunlara; içerik, fiziksel özellik, gerinim gerilim ve yorulma bilgisi dahildir.

Selecting and adding properties for export

Üçüncü adım: Seçilmiş bilgiyi gözden geçirme

Seçtiğiniz bilgiden memnunsanız, seçtiklerinizi gözden geçirmek için ana exporter sekmesine tıklayabilirsiniz.

Varsayılan görünüm Hepsi'ne ayarlanmıştır. Böylece, tüm seçilmiş özellikleri karşınıza çıkan tabloda görebilirsiniz. Değişiklik yapmak ya da not eklemek için, kolayca ilgili bilginin yanındaki düzenleme butonuna tıklayabilirsiniz. Değişikliği yaptıktan sonra, kaydet butonuna tıklayınız.

Export tablosunun üstünde, her özel çözücü formatına göre veri aktarımına uygun özellikleri önceden görmek mümkündür. Burada bazı değişiklikleri fark edeceksiniz. Örneğin; ANSYS formatı akma geriliminin veri aktarımını desteklerken Abaqus bunu desteklemez.

Review selected data

Tüyo: Ayrıca, Total Materia daha basit bilgi ihtiyaçları için xls. ve xml. formatlarına patentli iki aktarım formatı sunmaktadır.

Dördüncü adım: Veri aktarım formatının seçimi ve veri aktarımı

Hangi formata veri aktarımı yapmak istiyorsanız, kolayca ana malzeme bilgisinin altındaki onay kutularını işaretleyerek tek ya da çoklu seçim yapabilirsiniz.

Veri aktarımına başlamak için veri aktarım butonuna tıklayınız. Sonrasında kullanıma hazır dosyaları bilgisayarınıza kaydediniz ve onları açınız. Aktarılan veri, zip dosyası olarak kaydedilecektir. Daha sonra kolayca çıkarılabilir ve standart şekilde görüntülenebilir.

Selecting the export format and exporting

Tüyo: Hayatı daha da kolaylaştırmak için Total Materia, veri kümeleri içinde kaybolmadan, önceden aktarılan verileri not panosuna ekleme ve görüntüleme seçeneği sunmaktadır. Önceden aktarılan veri alt menü butonuna tıklayınız, verileri görüntüleyiniz ve seçiniz. Önceden aktarılan veri, ana veri aktarım tablosunda görünerek aktarıma uygun hale gelir.[Önceki - PolyPLUS Tur 3]      [Içerik]      [Sonraki - Tracker Tur 1]