Sürünme Verisi: Total Materia farklı sıcaklıklardaki akma gerilmesi ve sürünme kopması dayancı hesaplarını Larsen-Miller parametrelerine uygun olarak yapar. Bununla birlikte malzemenin kalan ömrünüde hesaplar. Extended Range in bir başka özelliğide, bizim vermis olduğumuz sürünme verileriyle birlikte mühendislik dünyasında Total Materia in veritabanınıda kullanarak elinizin altında eşsiz bir yardımcı olacaktır. Bireysel ihtiyaçlarınız doğrultusunda etkileşimli fonksiyonları kullanarak kendi hesaplamalarınızıda yapabilirsiniz.

1. Adım: Bir Arama Modu Seçme

Diyelim ki, P305GH malzemesinin sürünme verisine bakmak istiyorsunuz.

İlk adımınız bir arama modu seçmek olmalıdır. Total Materia arama motoru sayesinde, aradığınız malzemeyi adlandırmasını girerek en etkili şekilde Hızlı Arama seçeneğiyle bulabilirsiniz.

2. Adım: Arama Kriteri Tanımlama

Adlandırma alanına P305GH malzemesini girin. Malzemenin hangi ülkeye ait olduğu bilinmediğinde , açılan ülkeler menüsüne ''Tümü'' seçeneğini seçin.

Bundan sonra tüm yapmanız gereken basitçe ''arama'' butonuna tıklamak. Saniyeler içerisinde Total Materia P305GH adlandırmasına sahip malzemeyi size bulacaktır.

Arama Kriteri Tanımlama

3. Adım: Sonuç Listesinden malzeme seçimi

Aradığınız malzemelerin genellikle adlandırmalarının sonuç listesi sizi memnun edecektir. Arama kriterinize bağlı olarak bu liste büyüyebilir(yaklaşık 2000 malzeme) ama bizim örneğimizde sonuç listesi 17 malzemeyle sınırlı kalacaktır. Adlandırmasına tıkladığınızda malzemelerin özelliklerini göreceksiniz. Eğer arama sonucunuzda 2000 den fazla malzeme sonucuyla karşılaşıyorsanız arama kriterinizi tekrar gözden geçirmelisiniz.

Listeden ilgilendiğiniz malzemeyi seçin. Bu örnekde Euronorm standartını seçtik. Materyalin üzerine tıklayın ve veri özelliklerini bakın.

Sonuç Listesinden malzeme seçimi

4. Adım: Altgrup Seçme

Total Materia aramanızla eşleşen sonuçları altgruplar halinde rahatlıkla görmenizi sağlayacaktır. Daha sonra ilgilendiğiniz malzemenin bağlantısına tıklayarak ona ait tüm özellikleri görebilirsiniz.

Viewing fracture mechanics data

Seçtiğiniz altgruplardaki malzemenin sürünme verisini görmek için ona ait bağlantıya tıklayın.

5. Adım: Sürünme Verisine Bakma

Total Materia seçmiş olduğunuz malzemenin sürünme verilerini Larsson-Miller parametrelerine uygun olacak şekilde size sunar.

Çeşitli sıcaklıklardaki akma gerilmesi ve sürünme kopma mukavemetini görmek için ''sürünme verisi'' ne tıklayın.

Sürünme Verisine Bakma

'Larsson-Miller Parametre'' tıkladığınızda bizim ileri seviyedeki algoritmalarımızı da kullanarak akma gerilmesi ve sürünme kopması mukavemeti hesaplarını belirlemiş olduğunuz şartlar doğrultusunda hesaplayabilirsiniz. Örnekse gerilim değerini 140MPa ve çalışma sıcaklığını 450°C olarak girin. Uygulanabilir gerilim ve sıcaklık parametrelerini girdiğinizde Larsson-Miller parametreleri doğrultusunda hesaplamaları yapabilecek ve daha sonraki tasarımlarınızda bu eşsiz bilgileri kullanabileceksiniz.

Larson-Miller Parametre[Önceki - Extended Range Tur 4]      [Içerik]       [Sonraki - PolyPLUS Tur 1]