Mekanik Kırılmalar: K1C, KC, çatlak büyümesi ve Paris hukuk parametreleri , çatlak büyümesi grafiğiyle beraber sunulmuştur. Gözden kaçan parametrelerin hesaplanabilmesi için uygulanabilir tekdüze özellikler verilmiştir. Extended Range in bir başka özelliğide, bizim vermis olduğumuz mekanik kırılma verileri sayesinde mühendislik dünyasında Total Materia in veritabanınıda kullanarak elinizin altında eşsiz bir yardımcı olacaktır.

1. Adım: Bir Arama Modu Seçme

Diyelim ki, 1045 (USA / SAE) malzemesine ait mekanik kırılma verisini görmek istediniz. İlk adımınız bir arama modu seçmek olmalıdır.

Total Materia arama motoru sayesinde , aradığınız malzemeyi adlandırmasını girerek en etkili şekilde Hızlı Arama seçeneğiyle bulabilirsiniz.

2. Adım: Arama Kriteri Tanımlama

Basitçe ülkenizi seçin ve malzemenin adını yazın.

Bundan sonra tüm yapmanız gereken basitçe ''arama'' butonuna tıklamak. Saniyeler içerisinde Total Materia 1045 (USA / SAE) adlandırmasına sahip malzemeyi size bulacaktır.

Arama Kriteri Tanımlama

3. Adım: Altgrup Seçme

Total Materia aramanızla eşleşen sonuçları altgruplar halinde rahatlıkla görmenizi sağlayacaktır. Daha sonra ilgilendiğiniz malzemenin bağlantısına tıklayarak ona ait tüm özellikleri görebilirsiniz.

Altgrup Seçme

Seçtiğiniz altgrup bağlantısına tıklayarak mekanik kırılma verisini görüntüleyin.

4. Adım: Mekanik Kırılma Verisine Bakma

Total Materia seçmiş olduğunuz malzemelerin mekanik kırılma verisini açılan menüye tıkladığınızda size sunacaktır. K1C,KC çatlak büyümesi ve Paris Hukuk parametreleri tekdüze özellikler kısmında görebilirsiniz. Total Materia in algoritmalarını kullanarak kırılma mekanik verilerini önceden hesaplayabilir ve gözden kaçan değerleri bulabilirsiniz.

Mekanik Kırılma Verisine Bakma[Önceki - Extended Range Tur 3]      [Içerik]       [Sonraki - Extended Range Tur 5]