Gerilim-gerinim eğrileri: Total Materia binlerce plastik malzemenin ısıl işlem ve çalışma sıcaklıklarındaki gerilim-gerinim eğrilerinin hesaplanabilmesi için eşsiz bir koleksiyona sahiptir. Gerinim oranlarının mühendislik alanında uygulanabilmesi için gerilim eğrilerininde aynı oranda doğru olması gerekir.
Extended Range in bir başka özelliğide, bizim vermis olduğumuz gerilim-gerinim eğrilerinin birlikte mühendislik dünyasında Total Materia in veritabanınıda kullanarak elinizin altında eşsiz bir yardımcı olacaktır.

1. Adım: Bir Arama Modu Seçme

Diyelim ki, 17-7PH (USA / SAE).

İlk adımınız bir arama modu seçmek olmalıdır. Total Materia malzemesine ait gerilim-gerinim eğrisini görmek istediniz.

2. Adım: Arama Kriteri Tanımlama

Basitçe ülkenizi seçin ve malzemenin adını yazın.

All you have to do then is to simply click "search" button. In a few seconds the Total Materia adlandırmasına sahip malzemeyi size bulacaktır.

Arama Kriteri Tanımlama

3. Adım: Altgrup Seçme

Total Materia aramanızla eşleşen sonuçları altgruplar halinde rahatlıkla görmenizi sağlayacaktır. Daha sonra ilgilendiğiniz malzemenin bağlantısına tıklayarak ona ait tüm özellikleri görebilirsiniz.

Altgrup Seçme

Seçtiğiniz altgruplardaki malzemenin gerilim-gerinim diyagramlarını görmek için ona ait bağlantıya tıklayın.

4. Adım: Diyagramlara Bakma

Total Materia size oda sıcaklığındaki eğrilerin diyagramlarını sunacaktır ,ama alt menüdeki çeşitli durumlardaki eğrileri seçmenizde mümkündür.Bununla birlikte birbirini etkileyen işlevsel eğrileride görmeniz mümkündür.İlgilendiğiniz malzemenin sıcaklığını girerek ''hesapla'' kısmını tıkladığınızda Total Materia size malzemenizin grafik eğrisini sunacaktır. Bu figür sayesinde kolaylıkla diğer hesaplamalarınızda da kullanmanızı sağlayacaktır.

Diyagramlara Bakma[Önceki - SmartComp Tur 1]      [Içerik]      [Sonraki - Extended Range Tur 2]