Ekipman dizaynı, yapısal mühendislik ve mühendislik analizinde profesyoneller genellikle malzeme özellikleri hakkında TTT, CCT grafikleri, matalografi, işlenebilirlik ve manyetik bilgi gibi özel bilgiye ihtiyaç duyarlar. Bu bilgiye hızlı erişim, sıklıkla mühendislik görevlerini başarıyla ve verimli şekilde tamamlamak için şarttır. Bu da tam olarak Total Materia'nın işidir.

Adım 1: Arama seçeneği seçimi

Metalografik bilgiye ulaşmanın iki yolu vardır: Özel olarak malzeme seçimi yaparak ya da ileri aramayı kullanarak bu bilgiye sahip malzeme listesine ulaşarak.

Adım 2: Arama kriteri belirleme

Bu ilk örnekte, DIN standartlı 1.0401 tanımlı malzemenin metalografik özelliğine ulaşmak istediğinizi düşünün.

Defining search criteria

Metalografi kısmına altgrup sayfasından doğrudan ulaşabilirsiniz.

Selecting metallography from the subgroup page

Burada, belli aralıktaki durumlara göre tüm mevcut metalografik özellikleri görüntüleyebilirsiniz. Mikro yapı hakkında genel bilgiye ve görüntülenen sayfada referanslarıyla birlikte asitle aşındırma bilgisine ulaşabilirsiniz.

Metallography data

İkinci örnekte, metalografik bilgiye sahip Avusturya Standartlı (ONORM) çeliklerin tanımlanması için ileri arama kısmını kullanacağız.

Arama kriteri tanımlamak için ülke listesinden ONORM'u ve ilgilendiğiniz malzeme grubunu seçebilirsiniz.

Sayfanın sonundaki özel arama kısmında, metalografiyle ilgili uygun kutuyu işaretlemeniz mümkündür.

Metallography through Advanced search

Arama butonunu tıkladıktan sonra Total Materia; arama kriterinize uyan, ONORM standartlı tüm malzemeleri liste halinde karşınıza çıkaracaktır. 

List of materials

Adım 3: Malzeme özelliklerini görüntüleme

Listeden belli özellikteki malzemeleri görüntülemek için malzeme tanımının üstüne tıklayınız. Sonrasında altgrup sayfasına giderek saniyeler içinde metalografik bilgiyi görüntüleyebilirsiniz.

Metallography data[Önceki - Tur 7]       [Içerik]       [Sonraki - SmartComp Tur 1]