Total Materia'nın İleri Arama kısmı, arama kriterlerini geniş bir aralıkta tanımlamaya izin vermektedir. İlgilenilen uygulamaya göre hedeflenen malzeme listesini bulmak mümkündür. Birçok element kombinasyonu arama seçeneği olarak girilebildiği gibi size en uygun malzemeyi seçmek için diğer kriterlerle birleştirilebilir.

Adım 1: Arama kriteri seçimi

İçeriği ve mekanik özellikleriyle ilgili spesifik kriterdeki Avrupa EN çeliği seçmek istediğinizi düşünün.

Başlarken, mevcut hangi seçenekleri seçebileceğinizi görmek için İleri Arama butonuna tıklayınız.

Adım 2: Arama kriteri tanımlanması

Arama kriteri belirlemek için ülke standart listesinden EN seçebilirsiniz. Kimyasal içerik kriteri tanımlamak için C'nin üstüne tıklayınız. Böylece istediğiniz değeri girebilirsiniz. Maksimum kısmına 0.2 yazınız.

Akma gerilimi ve çekme gerilimi tanımlamak için minimum akma gerilim değerine 650, minimum çekme gerilim değerine 900 yazınız.

Defining search criteria

Arama butonunu tıkladıktan sonra Total Materia, istediğiniz kriterlerdeki bütün Avrupa malzemelerini karşınıza çıkaracaktır.

Result list

Sayfanın üst kısmında seçmiş olduğunuz arama kriterlerini görebileceksiniz. Buradan kolayca arama kriterlerinizde değişiklik ya da ince ayarlama yapabilirsiniz.

Bu ayarlamaya verilecek örnek; malzeme listesini, belirli sıcaklık aralığındaki akma gerilim değerine göre daraltmak olacaktır. Bunu yapmak için İleri Arama'ya geri gidebilirsiniz. Sıcaklık aralığını ekleyebilirsiniz ve sonra arama butonuna tekrar tıklayabilirsiniz.

Result list (narrow search)

Adım 3: Sonuç listesinden malzeme seçimi

Spesifik kriterlerle malzeme seçimi, genellikle kullanıcı ihtiyaçlarına uygun çelik malzeme listesiyle sonuçlanmaktadır.

Seçmiş olduğunuz kriterlere göre bu liste oldukça uzun olabilir (2000 malzemeye kadar). Bu sebeple, sayfalarca görüntülenebilir. Navigasyon butonlarını kullanarak sayfalar arasında başa, sona atlayabilirsiniz ya da herhangi bir sayfaya gidebilirsiniz.

Selecting a material from the list of the results

Listedeki malzemelerden herhangi birinin özellikleriyle ilgileniyorsanız malzeme tanımına tıklayabilirsiniz.[Önceki - Tur 1]      [Içerik]       [Sonraki - Tur 3]