Složení oceli

Ocel se skládá ze železa a jiných prvků jako je uhlík, hořčík, fosfor, síra, nikl, chrom a jiných.

Změny ve složení oceli jsou zodpovědné za velkou škálu ocelí a vlastnosti oceli.

Železo je základní složkou oceli. Pokud dodáme železu uhlík v množství větším než 2,1%, výsledkem je slitina nazývaná ocel.

Každý prvek přidaný k základnímu složení oceli má nějaký vliv na vlastnosti oceli. Tyto dodatky a změny v ocelových skladbách jsou zodpovědné za velkou škálu ocelí a vlastnosti oceli. Například správné složení oceli zajišťuje zvýšenou pevnost a nebo tuhost, a možnost využítí při nákladově efektivní a přímočaré metodě tepelného ošetření.

Kromě legujících prvků, ocel téměř vždy obsahuje malé množství nečistot, které jsou přítomny v ocelářských surovinách jako je šrot nebo horký kov. Obecně platí, že obsah nečistot se udržuje na nízkých hodnotách a že jejich přítomnost nemá vliv na vlastnosti oceli.Total Materia databáze přináší globální vlastnosti a je spojena do jedné databáze umožňující vyhledávání. Rychlý a snadný přístup k mechanickým vlastnostem, chemickému složení, mezinárodním tabulkám pro vzájemné odkazy poskytuje uživatelům nebývalé množství informací. Klikněte na níže uvedené tlačítko a vyzkoušejte si databázi Total Materia.

Total Materia hledání podle chemického složení

Najít materiál v databázi, která čítá přes 350 000 slitin zabere pouze pár sekund. Podívejme se například na slitinu japonské oceli s nasledujícím chemickým složením: C 0.15-0.26, Si < 0.35; Mn < 1.5; P < 0.035; S < 0.040; Mo 0.4 – 0.6.

Klikněte na Pokročilé vyhledávání na hlavní obrazovce. Dále vyberte Japonsko/JIS v zemi/standard.

Složení oceli: příklad hledání oceli na základě chemického složení

V rámci chemického složení, zkontrolujte známé parametry, zadejte hodnoty a klikněte na ikonu šipkou vpravo.

Ocelové složení: zadaní slitinových elementů pro hledání oceli podle složení

Zobrazí se výsledky hledání. Jednoduše klikněte na materiál pro posouzení jeho detailních vlastností

Složení oceli: seznam výsledku hledání složení oceli