SmartComp, moduł bazy Total Materia umożliwia inteligentną identyfikację metalu według składu chemicznego uzyskanego ze spektrometru lub innych źródeł analitycznych.

Korzystanie z opatentowanego algorytmu, SmartComp może wyeliminować ogromną ilość czasu i pracy poświęconej na przeszukiwanie danych, zwiększa efektywność w laboratoriach umożliwiając szybką identyfikację materiałów, znalezienie szczegółowych danych o właściwościach, odpowiedników i możliwość porównań, którą można uzyskać w kilka sekund dzięki integracji z baząTotal Metals.

Wyzwania
  • Przeprowadzenie kompleksowych badań identyfikacyji materiałów na podstawie składu chemicznego, tak jak to robią doświadczeni eksperci.
  • Zmniejszenie tysiąca godzin spędzonych w celu identyfikacji materiałów, które mogą czasami być daremne
  • Obniżenie wysokich kosztów związanych z zakupem standardów
  • Skuteczna identyfikacja materiału zmniejsza główny powód błędów w procesie przemysłowym.

Rozwiązanie: Total Materia - SmartComp

Nowa generacja spektrometrów może generować analizy chemiczne materiału w sekundach, ale jak określić inne ważne informacje o materiale jak: klasa, pochodzenie, jego właściwości czy odpowiedniki. Począwszy od prostego wprowadzenia danych z analizy chemicznej, jaką uzyskuje się ze spektrometru, można przy użyciu opatentowanego algorytmu SmartComp szybko zidentyfikować materiał i porównać normy z całego świata, a tym samym znacznie zwiększyć użyteczność danych, i analizy oraz ogólną funkcjonalność laboratorium.

smart comp
solution img
OPATENTOWANE TECHNOLOGIE ROZUMUJĄ JAK SPECJALISTA

SmartComp zaprojektowany, aby "myśleć" jak ekspert, przeprowadza prace badawcze, które byłyby bardzo czasochłonne w ciągu kilku sekund. Korzystanie z opatentowanego algorytmu SmartComp gwarantuje, że problem zanieczyszczeń i oligoelementów nie przeszkadza w proces identyfikacji i wyszukiwania najważniejszych elementów.

solution img
ZASILANY PRZEZ NAJWIĘKSZA BAZĘ METALI

Nawet najlepszy ekspert nie może zrobić wiele bez dużej biblioteki danych. Dlatego SmartComp jest zintegrowany z bazą danych Total Materia, co umożliwia porównanie wprowadzonych danych z analizy chemicznej z danymi z ponad 350.000 materiałów, to zaś gwarantuje szybkie znalezienie odpowiedniego materiału.

solution img
OPCJE ZAWANSOWANEJ IDENTYFIKACJI

Oprócz standardowego trybu identyfikacji, zaawansowany tryb Expert oferuje możliwość ustawienia względnego znaczenia każdego elementu stopowego indywidualnie, otrzymując w ten sposób odpowiadające stopy, które mogą być bardziej odpowiednie dla konkretnego problemu. Materiały referencyjne ułatwiają znalezienie materiałów do kalibracji spektrometrów.

solution img
WIĘCEJ NIŻ IDENTYFIKACJA

Total Materia umożliwia bezpośredni dostęp do listy odpowiedników materiału i do właściwości materiału, co zapewnia możliwość bardziej szczegółowego porównania z proponowanymi materiałami i ich właściwościami, w tym możliwości porównania strona po stronie i łączenie porównania składu chemicznego i własności mechanicznych przy użyciu tabel porównawczych i modułu SmartCross2.

Korzyści

Ogromna oszczędność czasu i kosztów dzięki szybkiej identyfikacji materiału; wzmocnienie potencjału jakościowego firmy, przez zapewnienie możliwości badania materiałów; fachowe rozumowanie pomaga podejmować właściwe decyzje i to szybko!