Material Console zapewnia wiele funkcji wspierających bardziej wydajne, dokładne i spersonalizowane decyzje dotyczące wyboru materiału.

Twórz, łącz i zapisuj listy ulubionych materiałów dla różnych projektów i uzyskaj do nich dostęp w dowolnym momencie, aby udoskonalić, porównać i wizualizować wszystkie aspekty profilu materiału, pozostając w kontakcie z ich aktualizacjami za pośrednictwem Trackera. Twórz w biegu niestandardowe raporty i ponownie wykorzystuj je w razie potrzeby.

Wyzwanie
  • Powtarzjacy się, czasochłonny dostęp do często używanych materiałów
  • Ciągła potrzeba, aby być na bieżąco ze zmianami wprowadzanymi w normach
  • Porównanie wielu materiałów i ich właściwości na jednym ekranie
  • Żmudne tworzenie raportów uzasadniających decyzje dotyczące wyboru materiału

Rozwiązanie: Total Materia - Material Console

Material Console umożliwia ekstrachowanie danych spośród > 450 000 materiałów w Total Materia według potrzebnych parametrów i wpisanie ich na stworzone listy. Możliwość zestawienia listy z różnych obszarów bazy danych, a następnie zapisywanie jej w bibliotece materiałów, do której ma się ciągły dostęp. Tagowanie, korzystanie z funkcji "ulubiony", umożliwia szybki dostęp do często używanych materiałów i powiadamianie o wszelkich zmianach, co oznacza błyskawiczną reakcję na ciągle zmieniający się zakres międzynarodowych materiałów i powiązanych informacji. Narzędzia do wyboru materiałów obejmują porównanie materiałów, porównanie właściwości i wykresów, analizę wizualną itp.

tracker
solution img
PROSTE ULEPSZENIE PRZEPŁYWU PRACY DLA UKIERUNKOWANYCH LIST MATERIAŁÓW

Stwórz spersonalizowane listy materiałów na podstawie całego zasobu ponad 450 000 materiałów z Total Materia dla różnych projektów. Dzięki dostępnym intuicyjnym możliwościom wyszukiwania, możliwe jest tworzenie i zapisywanie list materiałów według różnych profili i aplikacji. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć natychmiastowy dostęp do wszystkich europejskich i japońskich stali konstrukcyjnych o szczególnych parametrach wytrzymałościowych, czy też chcesz stworzyć listę aluminiowych blach samochodowych z danymi wykresów naprężenie -odkształcenie przy wysokich prędkościach dla powtarzanych symulacji, Material Console może pomóc!

solution img
NASTĘPNY STOPIEŃ ŚLEDZENIA I POWTARZALNOŚCI MATERIAŁÓW, Z KTÓRYMI PRACUJESZ

Łącząc wygodę katalogowania zdefiniowanych list materiałów z comiesięcznymi aktualizacjami w Total Materia, można teraz śledzić zmiany w swoich ulubionych zapisanych materiałach, aby zapewnić szybką reakcję w razie potrzeby. Niezależnie od tego, czy jest to powiadomienie o aktualizacji dla ponad 20 000 standardów w bazie danych, widząc zmiany we wszelkich znormalizowanych właściwościach, nadążając za zmianami zgodności lub po prostu wykorzystując wszelkie nowe dane eksperymentalne, które są dodawane do materiałów, z Material Console będziesz zawsze na bieżąco.

solution img
PRZEKSZTAŁCANIE DECYZJI DOTYCZĄCYCH WYBORU W PRZEJRZYSTE, ZATWIERDZONE WYNIKI

Po wprowadzeniu spersonalizowanych list można je ponownie wykorzystać, a zredagowane wersje udostępnić współpracownikom lub w ramach sprawdzania poprawności projektu w formie raportu eksportowego lub szczegółowego. Na przykład kluczowe aspekty nowej walidacji materiału można wspierać, wybierając krytyczne aspekty profilu materiału, w tym skład, podstawową wytrzymałość, zachowanie nieliniowe, odporność na korozję i zgodność z przepisami na całym świecie, wszystko dzięki Total Materia.

Korzyści

Szybka personalizacja ukierunkowanych materiałów do projektów; Wspólne podejście do udostępnionych list materiałów w celu zwiększenia kontroli i spójności w decyzjach zespołu; Przejrzystość w wyborze materiałów i decyzjach walidacyjnych; Zmniejszenie ryzyka i optymalizacja, dzięki unikanięciu korzystania z przestarzałych informacji o materiałach i wykorzystaniu najnowszych dostępnych danych.