W czołówce projektowania technicznego i stosowania materiałów, przemysł lotniczy konsekwentnie dąży do poprawy istniejących technologii, w celu utrzymania kluczowych zalet zarówno z punktu widzenia konkurencyjności jak i wydajności.

Total Materia pomaga poprzez zapewnienie jak najbardziej kompleksowych dostępnych zasobów właściwości materiałów, a także możliwość dogłębnego porównania materiałów na podstawie rozległych tabel porównawczych (cross-reference tables) dzięki temu minimalizuje się liczba prób i błędów w projektowaniu materiałów o wysokiej wydajności i pomaga ​​przyspieszyć przejście od koncepcji do serwisu.

Od razu po zakupie Total Materia udowodniło że jest bardzo przydatne niemal we wszystkich naszych zadania, a także dowiodło że jest bardziej wszechstronne niż poprzedni produkt który używaliśmy.

Przejście na Total Materia było definitywnie jedną z najlepszych decyzji Forensics Team tutaj w QinetiQ poczynioną w zakresie wyboru wyszukiwarek materiałów.

Bill Taylor
QinetiQ, London, UK

Korzyści

Ogromne oszczędności czasu w pozyskiwania danych właściwości materiałów; błyskawiczne porównanie zróżnicowanychj materiałów metalowych i niemetalowych;rzadkie dane naprężenia-odkształcenia, właściwości cyklicznych oraz tabele porównawcze dające nowe możliwości w doborze materiału